Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Запорізької міської ради Сергій Мішок

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Запорізької міської ради Сергій Мішок

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Запорізької міської ради Сергій Мішок
27.07.2020 10:52 Все Головні новини Факультети Юридичний Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У  ЗНУ триває втілення в життя масштабного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіху вихованця юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Запорізької міської ради Сергія Мішка.

До речі, він має успішнй досвід роботи в різних галузях. Зокрема, Сергій Миколайович працював начальником юридичного відділу ВАТ «Запорізький домобудівний комбінат», заступником генерального директора з правових питань ВАТ «Рассвет», членом правління та виконуючим обов’язки генерального директора ВАТ «Завод “Львівсільмаш”», директором ТОВ «Соціальні ініціативи Запоріжжя», а також працював заступником голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради.  Під час інтерв’ю він розповів про власний шлях, свої студентські роки, побудову кар’єри та поділився таємницями реалізації себе у професії.

 

- Сергію Миколайовичу, Ви здобули кілька дипломів про вищу освіту, навчаючись у таких вишах, як КПУ і ЗНТУ (зараз «Запорізька політехніка»). Чому надали перевагу вивченню правознавства саме у ЗНУ?

- Це був свідомий вибір. Зробив його ще у шкільні роки – у ліцеї «Перспектива», де моїм профілем було саме «Правознавство». Я дійсно хотів стати юристом. Це була не просто амбітна ціль, це був реальний шлях до розвитку й реалізації в майбутньому, це була мета. І своєї мети досяг, закінчивши юридичний факультет Запорізького національного університету.

- Які спогади студентських років є для Вас найціннішими та які знання найкориснішими у житті і роботі?

- Спогадів безліч. І цінними з плином часу є не самі події, а ті емоції, які вони залишили. Студентські роки – це час мрій, час безтурботності, але водночас час вибору й час відповідальності. Головне тут – не проґавити шанс і не загубити себе справжнього.

Щодо знань, я переконаний, що не буває некорисних знань. Якийсь предмет тебе захоплює, інший просто сприймаєш як інформацію. Особисто для мене завжди був цікавим блок адміністративного, господарського та цивільного права. Це були ті знання, які мені згодом дуже знадобились і в роботі, і впродовж всієї кар’єри.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема юридичного факультету щодо професійної самореалізації?

-  Студентам раджу ходити на всі лекції. Якщо є змога – спілкуйтесь із викладачем на лекції, перепитуйте, дискутуйте, це дуже допомагає в навчанні. Це не лише зручний спосіб засвоєння матеріалу – це чудовий інструмент для систематизації знань. Це – дуже важливо й часто, на жаль, недооцінено.

Випускникам хочу сказати, що наявність диплома – це лише початок. Хороший юрист, де б він не працював, мусить оновлювати та вдосконалювати свої знання. Тобто тримати руку на пульсі нескінченних змін світу законів і права.

- У Вас є достатньо великий практичний досвід роботи в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, на державній службі, що допомогло реалізуватись у професії і яка галузь діяльності Вам ближча?

- Мені завжди був близьким цивільно-правовий та господарсько-правовий напрямок юридичної галузі, а особливо – корпоративні відносини, цінні папери, податкове законодавство, адміністративні відносини (зокрема, з державними органами в галузі контролю підприємницької діяльності), господарська частина справ (наприклад, банкрутство) тощо. А самореалізуватися допомагають знання, досвід і прагнення рухатись вперед.

- Чи є у Вас прагнення та бажання підвищувати свою кваліфікацію та здобувати нові знання і досвід в інших галузях? Яких саме?

- Так, для мене це важливо. На сьогодні мій розвиток сконцентрований на галузі організації адміністративних відносин, управління, налагодження робочих процесів, управління проєктами, публічного управління та надання адміністративних послуг.

Яке коло обов’язків у Вас сьогодні? Чим Ви можете пишатись?

- Моє коло функціональних обов’язків чи, радше, напрямків управлінської діяльності можна поділити на такі основні частини: земельні відносини Запорізької міської ради й Виконавчого комітету, відносини у галузі містобудування та архітектури, відносини у галузі управління та розпорядження комунальною власністю міста, а також відносини, пов’язані з транспортним забезпеченням міста.

Пишаюсь багатьма реалізованими у нашому місті проєктами. Усі вони – це результат роботи цілої команди, результат зусиль, знань і віри в те, що «ми це зможемо». Наведу кілька прикладів. За чотири роки ми змінили умови перевезення в місті, закупили нові автобуси, випустили їх на маршрути, замінили 60% парку трамваїв і тролейбусів на сучасні. Надалі плануємо замінювати  «маршрутки» на автобуси великої та середньої місткості.

У нас в муніципалітеті є унікальне підприємство – «Міжнародний аеропорт Запоріжжя». Над його розвитком працювали і працюють дуже багато людей, і особисто міський голова Запоріжжя опікується цим важливим проєктом державного значення. Мої функціональні обов’язки, разом із командою, яка працює в аеропорту: координація діяльності цього підприємства, зокрема, й робота над зведенням нового терміналу, реконструкцією існуючої інфраструктури, відкриттям нових авіасполучень.

Якщо говорити про галузь земельних відносин, то ми зараз розпочали земельні торги і аукціони. Цьому процесу передувала дуже серйозна робота: ми розробили містобудівну документацію, що повинна бути в місті для того, щоб розпочати такі земельні аукціони. Ця робота стосувалась внесення змін до Генерального плану, розробки та затвердження зонування міста, опрацювання детальних планів територій.

- Як Ви бачите розвиток нашого міста та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

- Ми повинні скористатись тим  історичним поєднанням, яке можливе тільки в Запоріжжі: наше місто має унікальний острів Хортицю і водночас саме у нашому місті б’ється індустріальне серце всієї країни: тут сконцентровані багато промислових підприємств, які фактично є значною частиною ВВП. Такий симбіоз – якщо його розумно підтримувати, зберігати та розвивати – виглядає привабливо і для туриста, і для інвестора, і для мешканця міста.

Для успішного розвитку Запоріжжя ми повинні зберегти нашу історичну спадщину і водночас сформувати у місті сучасне середовище, створити нові майданчики для розвитку потенційного бізнесу різних напрямків (йдеться, зокрема, про відкриття більшої кількості комерційної нерухомості, будівництво житла, реконструкцію і розвиток міської та регіональної дорожньо-транспортної інфраструктури, інженерних комунікацій).

Бліц-опитування:

Які секрети Вашої професійної майстерності в роботі?

- Для розгляду будь-яких питань, необхідно виділяти стільки часу, скільки вони потребують для свого вирішення. Окрім того, варто запам’ятати, що не існує такої проблеми, яку не можливо вирішити. Головне – адекватно розуміти засоби, якими вирішується та чи інша проблема. Важливо вміти розставляти чіткі пріоритети, концентруватись на своїх принципах і розуміти, що витрачаючи час на вирішення великої кількості дрібних питань, можна не встигнути вирішити головне.

- Яке головне відкриття про світовий устрій у Вас відбулось нещодавно?

- За час пандемії COVID-19 ми зробили для себе багато висновків щодо дистанційної роботи, в також засобів і способів комунікації, які реально змінили наше життя. Вимушений карантин вивів нас усіх із так званої зони комфорту і показав багато чого під іншим кутом. Головне відкриття – це те, як швидко може змінитись звичний стан речей, їхня важливість та значимість.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Мене захоплює робота над цікавими, масштабними і амбітними проєктами.

 

 

Схожі новини