Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцент біологічного факультету Ірина Полякова першою в ЗНУ захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук

Доцент біологічного факультету Ірина Полякова першою в ЗНУ захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук

Доцент біологічного факультету Ірина Полякова першою в ЗНУ захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук
28.07.2020 11:04 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ аспірантури і докторантури присвоєння наукового ступеня доктора наук привітання

Колектив Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) щиро вітає викладача біологічного факультету, доцента  кафедри генетики та рослин,  кандидата біологічних наук за спеціальністю «Генетика» Ірину Олексіївну Полякову із захистом докторської дисертації на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук у галузі «Агрономія».

Дисертацію було захищено при ДУ «Інститут зернових культур НАН України» (м. Дніпро) на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.353.01.  за науковою спеціальністю «Селекція і насінництво». Тема дисертації – «Теоретичні основи створення високопродуктивних сортів льону олійного в умовах степу України» (науковий керівник – доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри генетики та рослин Віктор Олексійович Лях).

Відзначимо, що Ірина Олексіївна стала першим доктором сільськогосподарських наук у ЗНУ. Коло наукових інтересів Ірини Полякової доволі широке: це – генетика олійних культур, генетичні ресурси олійних культур, селекція сільськогосподарських та декоративних рослин,  екологія рослин і ґрунту, питання фізіології рослин, експериментального мутогенезу, підвищення продуктивності і якості продукції.

Свій науковий шлях  у цій галузі Ірина Олексіївна розпочала в 1989 році, закінчивши сільськогосподарську академію. Далі здобула ступінь кандидата біологічних наук зі спеціальності 03.00.15 «Генетика». Тема дисертаційної роботи – «Спадкова мінливість у льону олійного, індукована гамма-променями» (науковий керівник – д.б.н., професор В. О. Лях). Дисертацію захищено у спеціалізованій вченій раді Д 26.212.01 при Інституті фізіології рослин та генетики НАН України. Під її керівництвом у 2013 р. захищено кандидатську дисертацію за темою «Ідентифікація селекційного та колекційного матеріалу льону олійного з використанням електрофорезу запасних білків насіння». Ірина Полякова має більше 100 друкованих робіт, серед яких – монографія «Індукований мутагенез олійних культур» у співавторстві. Вона – автор 4 сортів льону олійного («Золотистий», «Ківіка», «Водограй» і «Світлозір») і 2 сортів льону великоквіткового («Вогник» і «Першокурсник»); член Запорізького відділення Українського товариства генетиків і селекціонерів та Українського товариства фізіологів рослин; має 8 свідоцтв про реєстрацію зразків генофонду рослин, виданих Національним центром генетичних ресурсів рослин України.

Крім того, науковиця отримала у співавторстві патент «Спосіб оцінки та прогнозування продуктивності рослин» та патенти на корисну модель з електрофорезу запасних білків насіння льону та про спосіб визначення морфології пластидного апарату рослин. Також вона підготувала та видала 8 методичних посібників для студентів біологічного факультету різних спеціальностей. Ірина Олексіївна викладає для студентів такі навчальні дисципліни, як: «Ґрунтознавство», «Селекція декоративних рослин», «Основи мутагенезу», «Теоретичні основи селекції», «Генетична трансформація рослин і тварин» тощо. Плідна наукова та викладацька робота Ірини Полякової відзначена грамотами.

Адміністрація й науково-педагогічні працівники біологічного факультету сердечно вітають Ірину Полякову з успішним захистом докторської дисертації  на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук! Колеги та друзі бажають Ірині Олексіївні нових здобутків на науковій та педагогічній ниві, натхнення, нових творчих та наукових обріїв та подальших цікавих досліджень, реалізації яскравих, креативних ідей і нестандартних рішень. Нехай підґрунтям подальшого наукового розвитку й плідної професійної діяльності будуть міцне здоров’я, підтримка рідних, друзів і колег! Нехай простір можливостей тільки розширює кордони, а коло однодумців зростає! Віримо, що оригінальні дослідження й далі втілюватимуться в успішних наукових ініціативах її студентів, формуючи потужну наукову школу!

 

 

 

Схожі новини