Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету журналістики, редактор «Kyiv Post» Денис Красніков

04.08.2020 14:36 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіху вихованця факультету журналістики, редактора «Kyiv Post» Дениса Краснікова.

- Денисе, вітаю Вас! За час після закінчення університету Ви встигли змінити декілька редакцій для роботи та навіть певні напрями у діяльності. Розкажіть про це докладніше.

- Насправді, поки вчився в університеті, постійно працював тільки в англомовній газеті «Kyiv Post». Але їздив в Латвію на стажування в «Медузу» і навіть писав репортажі для них пізніше з Києва.

Щодо напрямків: спочатку писав для Kyiv Post про технології і про економіку, а зараз редагую економічний відділ видання. Правда, загалом доводиться писати і редагувати все, що потрібно редакції, включаючи матеріали про політику і про стиль життя. Журналісти повинні бути універсальними.

- Згадуючи студентське життя, його неперевершену атмосферу, на які пари знову хотіли б повернутися чи повторно прослухати певні курси? Поділіться приємними спогадами про цей період у житті.

- Повинен спершу зізнатися, що студентського життя в Запорізькому національному університеті в мене було небагато. Перший семестр я відучився повністю, але потім поїхав до Естонії на шість місяців за обміном. Коли повернувся, провів ще півроку в університеті, закрив дві сесії і поїхав працювати до Києва. Два останні роки навчався дистанційно, і тому міг пропустити найцікавіші лекції.

- Проте мені подобалася «Міжнародна журналістика», яку викладала Іванюха Тетяна Валеріївна. Коли працюєш в англомовній газеті, цікаво вчити західні підходи. Тетяна Валеріївна в результаті навіть погодилася бути моїм науковим керівником і допомагала мені готувати бакалаврську дипломну роботу.

Найприємніші спогади за час студентського життя у мене пов'язані з можливістю поспати на вихідних або в автобусі з університету додому, який їхав годину на Бабурку. Навчання було дуже багато, але воно були цікавимо.

- Вища освіта – це завжди нові можливості, а якими з них Ви скористалися особисто, навчаючись в Запорізькому національному університеті?

- Факультет журналістики ЗНУ дав мені можливість повчитися за кордоном і рано почати кар'єру в журналістиці. Тільки через те, що мій факультет заохочував практику й навчання за обміном, я зміг виїхати вчитися на півроку і потім влаштуватися на роботу в «Kyiv Post».

Працювати в Києві та дистанційно навчатися в Запоріжжі я б теж не зміг, якби факультет не схвалював цього. Було дуже важко поєднувати, але хоча б це було можливо.

- Переглядаючи Ваші профілі в соціальних мережах, легко помітити, що Ви часто подорожуєте і це пов’язано, зокрема, із професійною діяльністю. У яких країнах довелося побувати?

- Якось так вийшло, що для кар'єрного розвитку – на курси з відеожурналістики і на стажування – я їздив тільки до Латвії. Мої подорожі до Франції, Німеччини та Англії були під час відпусток.

- Розкажіть, яким матеріалом у своєму портфоліо Ви пишаєтесь найбільше.

- Немає такого одного матеріалу. Як і всі журналісти Kyiv Post, я викладаюся кожен день – для розгорнутої замітки, інтерв'ю або аналітичної статті. У нас дуже високі стандарти, тому коли редактори ставили навіть мою найменшу замітку, я пишався і нею.

- Якби сьогодні Ви вступали до ЗНУ, який факультет та спеціальність обрали та чому?

- Ну, раз на факультеті журналістики я вже опанував фах, відучився, напевно, обрав би романську філологію й переклад. А через чотири роки – факультет історії. Приємно знати трохи більше про світ навколо.

Спілкувалася Тетяна Захарс