Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив факультету іноземної філології вітає доцента Надію Стрюкову з ювілеєм

Колектив факультету іноземної філології вітає доцента Надію Стрюкову з ювілеєм

17.08.2020 10:36 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології привітання ювілей

П’ятнадцятого серпня відсвяткувала свій ювілейний день народження кандидат філологічних наук, доцент кафедри романської філології і перекладу Надія Стрюкова. Багато добрих слів можна сказати з цієї нагоди на адресу шановної Надії Олексіївні, яка закінчила з «відзнакою» Київський державний інститут іноземних мов та приїхала до Запоріжжя за традиційним для того часу «розподіленням» і з 1977 року працює в Запорізькому національному університеті (тоді – Запорізький державний педагогічний інститут). У 1990 році Надія Олексіївна захистила кандидатську дисертацію, у 1995 році отримала звання доцента кафедри німецької та романських мов.

Свій шлях у нашому університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) Надія Олексіївна почала з посади викладача німецької та іспанської мов кафедри іноземних мов. Потім вона працює на посаді завідувача кафедри німецької і романських мов, після чого переходить на посаду доцента кафедри методики викладання іноземних мов.
У 2001 році на кафедрі романської філології і перекладу, саме завдяки подвижницькій справі Надії Олексіївни, було засновано спеціальність «Іспанська мова і література». До сьогодні десятки студентів, котрі були сформовані Надією Олексіївною, стали фахівцями з іспанської мови і працюють викладачами шкіл та університетів, здійснюють перекладацьку діяльність, використовують знання іноземних мов у рекламній та туристичній галузях. Усі вони бережуть добру згадку про свого шановного викладача й визнають її значну роль у своєму житті.
Надія Олексіївна за роки своєї роботи в Запорізькому національному університеті демонструвала глибокі знання з іспанської мови, велику зацікавленість в роботі й небайдуже ставлення до студентів. Плідна наукова й організаційно-методична діяльність, яку провадить Надія Олексіївна протягом багатьох років, дозволяє постійно вдосконалювати її професійну майстерність. Вона ставала учасником форумів, що проводило Посольство Іспанії в Україні, підтримувала та підтримує тісний зв'язок зі своїми колегами-іспаністами, що працюють на теренах України. За найменшої можливості викладач залучає до освітнього процесу носіїв іспанської мови, проводить разом зі своїми колегами різні культурні та профорієнтаційні заходи.
Небайдужість і, як її прояв, висока зацікавленість у справі, професійні досягнення та здобутки Надії Олексіївни були гідно поціновані різними відзнаками і нагородами. Надія Стрюкова – відмінник освіти, її нагороджували Почесною грамотою Управління освіти і науки Запорізької обладміністрації.
Надію Олексіївну високо цінують колеги за її чуйність і доброзичливість, душевну теплоту та готовність допомогти й словом, і ділом. Студенти поважають Надію Олексіївну за її енциклопедичні знання іспанської мови, якими вона щедро ділиться на своїх захопливих заняттях. Вона прищеплює любов та інтерес до вивчення іспанської мови не тільки своїм студентам; багато учнів шкіл, із якими працює Надія Олексіївна у рамках профорієнтаційної діяльності, виявляють бажання навчатися на факультеті іноземних мов ЗНУ. Завжди відкрита до діалогу з учнями, Надія Олексіївна своїм прикладом навчає їх систематично і наполегливо працювати, відповідально ставитися до навчання, що формує їх як справжніх фахівців. Незважаючи на багаторічний досвід педагогічної діяльності, Надія Олексіївна готова до застосування інноваційних підходів до навчання іноземних мов.
Увесь науково-педагогічний склад та студенти факультету іноземної філології щиро бажають шановній Надії Олексіївні міцного здоров’я, успішного здійснення всіх планів і задумів, благополуччя і добра.
Нехай сповнює Вас невичерпна енергія, позитивний настрій і творче піднесення!