Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося урочисте підписання Договору про співпрацю та взаємодію з Міністерством у справах ветеранів

У ЗНУ відбулося урочисте підписання Договору про співпрацю та взаємодію з Міністерством у справах ветеранів

У ЗНУ відбулося урочисте підписання Договору про співпрацю та взаємодію з Міністерством у справах ветеранів
27.08.2020 13:27 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Міністерство у справах ветеранів України Договір про співпрацю та взаємодію економічний факультет відділ міжнародних зв’язків візит

Двадцять шостого серпня до ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з робочим візитом завітав заступник Міністра у справах ветеранів України, кіборг славетної 79-ї бригади ЗСУ Олександр Терещенко. Під час офіційної зустрічі з ректором вишу Миколою Фроловим відбулося урочисте підписання Договору про співпрацю та взаємодію між Міністерством у справах ветеранів України та Запорізьким національним університетом.

Під час офіційної зустрічі заступника міністра Олександра Терещенка з ректором ЗНУ Миколою Фроловим також були присутні співробітники вишу – викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, суспільний діяч, начальник Відділу у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України Костянтин Денисов і фахівець відділу міжнародних зв’язків Аліна Кара.
Розповідаючи про сьогодення закладу вищої освіти, Микола Олександрович підкреслив, що ЗНУ – це один із найбільших вишів на Півдні України: тут на факультетах, коледжах, в інженерному навчально-науковому інституті здобувають якісну вищу освіту близько 17 тисяч студентів.
Ректор наголосив, що на сьогодні водночас у виші триває вступна кампанія й активна підготовка до нового навчального року, зокрема ремонтні роботи й оновлення матеріально-технічної бази. Микола Фролов зазначив, що запропоновані вишем спеціальності користуються значним попитом у вступників. Зокрема, у представників пільгових категорій – т.з. «квоти 1», серед яких – ветерани АТО/ООС. Зокрема, для них існує можливість вступити до магістратури, здобувши нову спеціальність. Вони разом із почесним гостем обговорили особливості цьогорічної вступної кампанії та перспективи подальшого перебігу освітнього процесу. Під час розмови Олександр Терещенко відзначив дієву співпрацю вчених-істориків ЗНУ з Інститутом пам’яті в реалізації проєкту «Історія українсько-російської війни». Своєю чергою, Микола Фролов наголосив, що в Запорізькому національному університеті діє дуже потужна історична наукова школа. Зокрема, він згадав таких відомих істориків – викладачів історичного факультету, як професорів Федора Турченка та Галину Турченко. Гостя зацікавило повідомлення ректора, що ці вчені випустили монографії, присвячені розвінчанню міфів про «Новоросію» та історії російської агресії на території України.
Кульмінацією зустрічі стало підписання Договору про співпрацю та взаємодію між Міністерством у справах ветеранів України та Запорізьким національним університетом. Цей документ охоплює 12 напрямів стратегічної співпраці. Варто відзначити, що ЗНУ – перший на Лівобережній Україні освітній заклад, з яким Мінветеранів підписало угоду про взаємодію.
Ще одним актуальним для всіх учасників зустрічі питанням стала пропозиція ректора Миколи Фролова залучити ресурси ЗНУ до реалізації проєкту будівництва в Запоріжжі меморіалу учасникам АТО. Ректор наголосив, що в університеті навчають студентів за спеціальністю «Дизайн» на базі факультету соціальної педагогіки та психології. Також тут існує кафедра архітектури та міського будівництва. Університет має всі ресурси, аби провести конкурс на кращий дизайн меморіалу, а проєкти-переможці відправити на узгодження до Міністерства у справах ветеранів України. Олександр Терещенко схвально відгукнувся на цю ініціативу.
Наприкінці зустрічі ректор Микола Фролов на згадку подарував почесному гостю «Літопис ЗНУ» – книгу, у якій йдеться по становлення, розвиток і сьогодення вишу як провідного закладу вищої освіти Півдня України.
Під час екскурсії студмістечком вишу Олександра Терещенко неабияк зацікавили такі історичні об’єкти, як могила останнього кошового отамана Йосипа Гладкого та пам’ятник цьому історичному діячу.

Схожі новини