Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед організаторів історично-патріотичних заходів на Хортиці – представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ

09.09.2020 10:11 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму

Нещодавно по всій країні проходили урочисті заходи на вшанування пам’яті загиблих воїнів Збройних Сил України, МВС, СБУ, усіх тих, хто звитяжно захищав територіальну цілісність нашої країни, самостійність, незалежність і національні інтереси, боровся за мир, щастя і процвітання рідної Батьківщини. Зокрема, у Запоріжжі на о. Хортиця  відбулося культурно-історичне свято – міжнародний козацький фестиваль «Спас» та екскурсії для його учасників. Організаторами історично-патріотичних заходів та змагань виступили президент ВГО «Спас», доцент факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олександр Притула, представники Українського козацького патріотичного Руху інформаційного спротиву російським агресорам і окупантам за підтримки та участю ЗОДА, побратимів з Січеславщини, бійців і командирів вітчизняних збройних сил.

У рамках спортивно-мистецького свята, що присвячено було вітчизняній історії та розвитку патріотичного виховання молоді, об’єдналися сім областей. Молодь, яка відвідала фестиваль разом зі своїми батьками та керівниками груп, мала можливість поспілкуватися із захисниками вітчизни та учасниками бойових дій, які боронили її у різні часи, батьками тих сміливців, які загинули на полях битв і лишаться навіки героями у нашій пам’яті. Присутні на заході змогли також побачити цікаву техніку козацького бою, показові виступи і змагання лава на лаву, у яких брали участь борці та спортсмени з різних спортивних клубів національної боротьби, козацькі джури.

На знак подяки керівник Українського козацького патріотичного Руху інформаційного спротиву російським агресорам і окупантам Дмитро Сухінін вручив головному організатору Універсал члена Великої Ради УКПР. Екскурсанти відвідали місця духовної сили запорозьких козаків, побували на території Національного заповідника «Хортиця», на території комплексу «Запорозька Січ», оглянули відтворені з історичною точністю курені, порохівницю, канцелярію Січі, а також – залишки укріплень Війська Запорозького Низового періоду середньовіччя. Саме тут відомий гетьман Петро Сагайдачний разом зі своїм військом боронив українців від нападу на той час могутньої Османської імперії та Кримського ханства, здобував перемоги над московським військом тощо. Гості з великим зацікавленням слухали оповіді істориків про ті часи і проводили фото- й відеозйомку на пам’ять про події.

За традицією, що склалася, на Козацькому Колі біля входу до історичного комплексу «Запорозька Січ» та пам’ятника отаману насамкінець культурних заходів зібралися отамани, військові-захисники, батьки й керівники груп, а також шкільна та студентська молодь. Після виконання Державного Гімну України присутні вшанували захисників Вітчизни, а також відзначили юних переможців національно-патріотичних та спортивних змагань, які виявили високий рівень знань з національної історії та історії козацтва, звитягу та витривалість духу.

Їм були урочисто вручені почесні грамоти, як символ поваги до високих результатів, що їх досягли джури у чесній боротьбі. А керівники громадських патріотичних та козацьких організацій, ветерани АТО і старші колеги, висловили на адресу молоді привітання й слова настанови.

Організатори також розповіли про подальші плани стосовно проведення наступних молодіжно-патріотичних заходів і запросили колег для розвитку, укріплення дружби і взаємодії з побратимами з інших областей. Зокрема, йшлося про розвиток школи «Спас», розширення позитивної практики літніх козацьких таборів, створення проєкту Державної Програми розвитку Українського козацтва та нової редакції Закону України «Про Українське козацтво», підтримку всеукраїнських історико-партіотичних акцій для виховання молоді. А також – про розширення діяльності Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки та випуск нового номеру альманаху «Українське патріотичне козацтво», розповсюдження досвіду координаційної ради з питань розвитку козацтва при Запорізькій ОДА, Громадської ради при Дніпровській ОДА. А ще – створення умов для поглибленого вивчення історії джур, гри «Сокіл» (Джура), як важливого елементу козацької педагогіки тощо.