Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець історичного факультету, директор санаторної школи-інтернату № 7 Віктор Тлєуш

15.09.2020 14:15 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історичний факультет пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо вашій увазі розповідь про досвід професійного становлення та студентські роки вихованця кафедри новітньої історії України історичного факультету, а на сьогодні – директора Комунального закладу «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів» Запорізької обласної ради Віктора Махмутовича Тлєуша.

- Пане Вікторе, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Я вступав тоді ще до Запорізького державного університету в 2003 році, на той час це був єдиний ЗВО, що надавав якісну освіту в галузі гуманітарних наук. Хоч, мабуть, й на сьогодні все не дуже змінилося.

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?

- Із 2 по 4 курс я був головою студентської ради факультети, тому якщо я почну розповідати всі свої спогади, то їх вистачить на окремі мемуари. Просто їх можна охарактеризувати так: це було веселе, цікаве, але в той же час корисне студентська життя, досвід якого я використовую до сьогодні. .Я – випускник кафедри новітньої історії України, тому всі знання з предметів, що викладали представники моєї рідної кафедри, я використовую й зараз, як на своїй викладацькій роботі, так і в громадському житті.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте, чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

- Згадую та пам’ятаю всіх своїх викладачів, починаючи з першого курсу, коли на першій парі нас зустрічав Юрій Петрович Князьков, і закінчуючи п’ятим курсом, коли Злобіна Л.Г. за день до мого весілля назначила мені перескладання іспиту. Звісно, що не можна не згадати про викладачів своєї кафедри – Федора Григоровича Турченка, який зліпив із мене справжнього історика, та, завдяки науковій школі якого, я став кандидатом наук. Та покійного Віктор Григоровича Ткаченка, «пари» котрого надихали  приїжджати та не спізнюватись навіть в суботу. І котрий, перебуваючи на посаді декана, виховав у мені порядність та повагу, заклавши фундамент лідера. Багато про кого ще можна казати, але залишу це для інших інтерв’юерів.

- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Звісно, зустрічаюсь: у нас була дуже гарна група. Історичний факультет дав мені сім’ю в прямому й переносному сенсі цього слова.

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

- Сьогодні я працюю директором Комунального закладу: «Запорізька загальноосвітня санаторна школа інтернат №7» Запорізької обласної ради, також викладаю в Комунальному закладі вищої освіти «Хортицька національна реабілітаційна академія». Ніким, окрім освітянина та керівника в цій галузі, я себе і не уявляв.

- Що Вас надихає у роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Сім’я, колеги та учні, що може надихати ще? Казати про вчинки мені якось ніяково, краще завітайте в гості та подивіться самі.

- Які Ваші професійні пріоритети?

- Розвиток освітянської галузі в Запорізькій області. Це – мій головний професійний пріоритет.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Не знаю… Дуже складне питання, ще й зараз, коли система освіти та інституційного догляду за дитиною стоїть на порозі реформування. Знаю, що все буде добре! А про що мрію особисто, я не скажу, щоб збулось.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Насолоджуйтесь життям під час свого навчання. Отримуйте все по максимуму, як від навчання, так і від спілкування зі своїми колегами. Ви, дійсно, навчаєтесь на одному з найкрутіших факультетів. І не цурайтесь після закінчення вишу працювати за професією.