Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ масштабно модернізували матеріально-технічну базу

У ЗНУ масштабно модернізували матеріально-технічну базу

У ЗНУ масштабно модернізували матеріально-технічну базу
17.09.2020 10:34 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина ZNU Zaporizhzhia National University адміністративно-господарська частина ремонтні роботи модернізація енергоефективність карантинні заходи

Традиційно влітку в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулися масштабні ремонтні роботи з модернізації та підготовки матеріально-технічної бази університету до початку нового навчального року. Керівництво університету в особі ректора Миколи Фролова й проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра тримає на контролі увесь комплекс робіт, пов’язаний із розвитком інфраструктури цього провідного регіонального закладу вищої освіти, й надалі планує здійснювати зумовлені часом перетворення та проваджувати новітні досягнення на усіх рівнях його функціонування.

Отже, університет розпочав новий навчальний рік, забезпечивши комфортні умови для перебігу успішного освітнього процесу й зручного перебування тут представників численної університетської спільноти. Студенти та викладачі, які вже з 1 вересня задіяні в освітньому процесі, змогли побачити й оцінити ті зручності, що підготували для них будівельники університетської рембудгрупи та підрядних організацій, котрі працюють у корпусах ЗНУ. Нещодавно відремонтовані та модернізовані коридори, світлі й охайні аудиторії, комфортні вбиральні, наразі обладнані з урахуванням потреб інклюзивної категорії користувачів, численні нові енергоощадні вікна й двері, які сприяють енергозбереженню в прохолодний період року, – та інші важливі моменти матеріально-технічного перетворення, що має на меті модернізацію обличчя університету, підвищення його енергоефективності, комфортності й інклюзивності.

Нагадаємо, що на сьогодні швидкими темпами розвивається сучасна інфраструктура ЗНУ, який, за підрахунками фахівців, наразі займає загальну площу майже в 30 га, із них площа корпусів складає 175562,04 кв. м. А ще, це – територія студентського містечка, п’яти студентських гуртожитків, чотирьох баз відпочинку – на о. Хортиця та в смт Кирилівка.

У рамках реконструкції корпусів № 1 і 3, які є історичними пам’ятками Запоріжжя, увесь літній період працювали співробітники адміністративно-господарської частини та ремонтно-будівельної групи під керівництвом головного інженера Валентина Моцака та старшого виконроба Віктора Сапи, а також підрядники. До речі, ремонтні роботи тривають і зараз.

За цей час у навчальному корпусі № 1 повністю був переобладнаний 3 поверх та відбулася заміна вікон у коридорі на першому поверсі будівлі й у тих аудиторіях, де здійснюються або вже завершено ремонти. Тут встановлено нові вікна з енергоефективними склопакетами та нові прозорі аудиторні двері. Так, на обох вказаних поверхах уже замінено близько 340 кв. м вікон, ще залишилося встановити майже 140 кв. м – на 2 поверсі.

Будівельники підрядної організації, які працювали над створенням оновленого інтер’єру великого коридору на 3 поверсі навчального корпусу № 1, намагалися відтворити стиль і колорит епохи ХІХ-ХХ ст., що став класикою і найбільш влучно виражає дух академічної спільноти, яка тут працює і навчається. Підлогу вкрили новим паркетом, а стелю оздобили художнім флористичним ліпленням й розписали позолотою. Низка чудових люстр гармонійно доповнює інтер’єр, надаючи йому пишності й вишуканості. Наразі ще залишається додати кілька одиниць, які не встигли підвісити у тій частині поверху, де нещодавно завершили останні ремонтні роботи. Також ефект більшого об’єму й простору створюється за рахунок світлого рожево-абрикосового кольору стін, що вдало доповнює загальний вигляд коридору. Надалі представники адміністративно-господарчої частини планують здійснити подібні перетворення й на інших поверхах корпусу.

Окрім цього, на 3 поверсі в літній період провели комплексні ремонти та модернізації в кількох аудиторіях, що належать математичному факультету, – це №№ 53, 55/56. Тут встановили нові вікна та двері, відновили та пофарбували стіни, підлогу вкрили лінолеумом, здійснили заміну труб системи опалювання та оновили електромережу тощо. А ще, у великій аудиторії № 55/56 прибрали стару сцену й тепер обладнано просторий майданчик – для виступів доповідачів і проведення презентацій.

На 2 поверсі цього ж корпусу завершено ремонтні роботи в приміщенні Музею історії ЗНУ. Тут здійснили масштабні перетворення, зокрема встановили чудову навісну стелю зі зручною системою освітлення, відремонтували стіни, відновили паркетне покриття, встановили нові вікна. Наразі відбувається наповнення експозиції музею з фондів університету і, звичайно, до них додаються нові експонати, що відбиватимуть події новітньої історії нашого часу. Незабаром планується розпочати роботу музею в штатному режимі.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини