Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ приєдналася до XI Львівського міжнародного бібліотечного форуму

Наукова бібліотека ЗНУ приєдналася до XI Львівського міжнародного бібліотечного форуму

Наукова бібліотека ЗНУ приєдналася до XI Львівського міжнародного бібліотечного форуму
18.09.2020 10:38 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Наукова бібліотека Бібліотечний форум онлайн-конференція

Зараз в Україні в рамках 27-го BOOKFORUM проходить також XI Львівський міжнародний бібліотечний форум (15-20 вересня 2020 р.). Форум в онлайн-форматі на платформі Zoom став місцем зустрічі керівників та провідних фахівців бібліотек, науковців, викладачів ЗВО, членів та партнерів ВГО Українська бібліотечна асоціація. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) представляла директорка Наукової бібліотеки Ніна Чала та завідувачки відділами.

Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотекарі: хто ми є?». Відповіддю на це питання став виступ «Бібліотекарі – професія з багатьма викликами!», з яким звернулася до української бібліотечної спільноти пані Барбара Лізон, президент-елект Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA).

До заходів Форуму долучилися іноземні спікери: представники Бібліотек Дортмундського технічного університету, Лейпцизького університету, Німецької бібліотечної асоціації тощо.

Модератором дискусії секції університетських бібліотек «Університетські бібліотекарі ‒ хто ми є…» виступила Оксана Бруй, кандидатка наук із соціальних комунікацій, директорка Науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ імені Ігоря Сірокоського», президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Результати опитування, проведеного напередодні Форуму, показали узагальнені портрети керівника та працівника університетської бібліотеки. Їх жваве обговорення під час онлайн-зутрічі стало своєрідним аналізом різних даних про бібліотекарів, які виконують різні ролі в бібліотеках університетів України. Під час дискусії виникали нові ідеї, намагалися зламати стереотипні уявлення, окреслювалися нові можливості. Хто він – бібліотекар університету? Що знає і вміє? Чого прагне, про що мріє в професійному житті? Які вектори розвитку для нього важливі? Як він себе позиціонує в університетському середовищі? А як його бачить університетська спільнота від ректора до студента?

Показники освітнього рівня та стажу бібліотечної роботи керівника та працівників наукової бібліотеки ЗНУ відповідають показникам більшості університетських бібліотек: 33 працівника мають вищу освіту, із них 8 – кваліфікацію бібліотекар-бібліограф, 5 мають і базову бібліотечну, і вищу освіту, 5 – тільки базову бібліотечну освіту, 4 мають дві вищі освіти. 13 працівників у різні роки отримали вищу освіту в ЗНУ. Директорка має також і вищу управлінську освіту (Національна академія керівних кадрів культури та мистецтв).

Більшість працюють в університетській бібліотеці понад 20 років і мають досить значний професійний потенціал для виконання сучасних завдань вищої освіти. Але як і для всієї бібліотечної спільноти, для них гостро стоять питання, пов'язані з трансформацією професійного іміджу бібліотекаря в умовах цифрового суспільства.

 

Наукова бібліотека


Схожі новини