Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулося відкриття курсів у рамках проєкту «Норвегія-Україна»

У Запорізькому національному університеті відбулося відкриття курсів у рамках проєкту «Норвегія-Україна»

У Запорізькому національному університеті відбулося відкриття курсів у рамках проєкту «Норвегія-Україна»
18.09.2020 14:36 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Центр післядипломної освіти Інженерний навчально-науковий інститут проєктна діяльність проєкт «Норвегія-Україна» соціальна адаптація військовослужбовців

Сімнадцятого вересня в online-форматі відбулася церемонія урочистого відкриття проєкту перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні «Норвегія-Україна». Цей проєкт, який діє в Україні під егідою Міжнародного фонду соціальної адаптації та завдяки допомозі Королівства Норвегії, вже допоміг багатьом звільненим у запас військовослужбовцям адаптуватися до цивільного життя й отримати нову, затребувану в українському суспільстві спеціальність. Координатором проєкту «Норвегія-Україна» в Запорізькій області є громадська організація «Об’єднання військовослужбовців «Лідер», а одним із найактивніших учасників – Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University). Слухачі цього набору навчатимуться за сучасною й актуальною не лише в Україні, а й у світі спеціальністю «Енергоефективні технології та інженерія».

Учасниками урочистої церемонії відкриття курсів стали координатор проєкту Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА) Ольга Філіна, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах, декан факультету економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного (ТДАТУ) Ганна Ортіна; голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Геннадій Коноваленко та його заступник Анастасія Коноваленко; керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн. За традицією урочистий захід розпочався з виконання гімнів України та Норвегії.

Відкриваючи захід, модератор Анастасія Коноваленко підкреслила, що проєкт «Норвегія-Україна» є наймасштабнішим за географією, кількістю учасників та досягненими результатами. У цьому семестрі проєкт реалізується в Києві, Запоріжжі, Івано-Франківську, Тернополі, Одесі, Миколаєві, Львові, Дніпрі, Чернівцях, Чернігові, Вінниці, Ужгороді, Кропивницькому, Луцьку, Бережанах, Кам’янець-Подільському та Житомирі.

Привітала учасників й координатор проєкту МФСА Ольга Філіна. Вона звернула увагу слухачів на досягнення та успіхи, яких досягли випускники, що вже навчалися за проєктом, та побажала всім плідної співпраці, теплого спілкування у групах та нових звершень у майбутньому.

Проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах зазначив актуальність обраної спеціальності, затребуваність в Україні фахівців із цього напрямку. Віктор Аркадійович побажав слухачам отримати нові знання та застосовувати їх на практиці, а також досягти успіху на обраній ниві. Проректор висловив вдячність Королівству Норвегія за реалізацію в нашому регіоні соціально-значущого проєкту.

Декан факультету економіки та бізнесу ТДАТУ Ганна Ортіна підкреслила прагнення викладачів, тренерів та консультантів проєкту надавати підтримку та допомогу військовослужбовцям та учасникам АТО (ОСС), які боронять мир на нашій землі.

Керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн відзначив, що викладацький склад, активно застосовуючи новітні технологій та інноваційні підходи, зробить навчальний процес для слухачів курсів цікавим і насиченим.

Заступник голови громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Анастасія Коноваленко наголосила на тому, що, незважаючи на карантинні обмеження, колектив тренерів, консультантів, викладачів докладатиме всіх зусиль задля того, щоб надати якісну підтримку учасникам проєкту. Завершуючи промову Анастасія Сергіївна від імені ГО «Лідер» побажала всім учасникам наснаги, міцного здоров’я та плідної роботи.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

 

Схожі новини