Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели нараду заступників деканів із профорієнтаційної роботи

У ЗНУ провели нараду заступників деканів із профорієнтаційної роботи

У ЗНУ провели нараду заступників деканів із профорієнтаційної роботи
25.09.2020 14:13 Все Головні новини Факультети Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування підготовчі курси співпраці зі школами Школа лідерів студентського самоврядування співпраця з роботодавцями

Двадцять четвертого вересня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася перша в цьому навчальному році нарада заступників деканів із профорієнтаційної роботи. Захід проходив під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів.

Під час зібрання, що проходило з дотриманням усіх санітарно-протиепідемічних вимог (соціальна дистанція, перебування учасників у масках тощо), йшлося про підсумки профорієнтаційної роботи в минулому навчальному році та про перспективи співпраці із закладами середньої освіти в 2020/2021 навчальному році.

На початку зустрічі проректор Олександр Гура привітав усіх учасників із початком нового навчального року. Він подякував представникам факультетів за плідну профорієнтаційну роботу в минулому, про що переконливо свідчать підсумки вступної кампанії. Також Олександр Іванович наголосив на необхідності продуктивної роботи з профорієнтації в цьому році. Зокрема, він підкреслив, що в ЗНУ створені від умови, аби проводити таку діяльність як при безпосередніх зустрічах із майбутніми вступниками, так і в онлайн-режимі.

Під час заходу його учасники обговорили результати вступної кампанії для різних факультетів, визначили, яким напрямкам роботи в 2020/2021 навчальному році треба приділити більше уваги. Зокрема, йшлося не лише про вступників на перший курс бакалаврату, але й про тих, хто вступили на старші курси після завершення навчання в коледжах. Серед завдань, що стоять перед факультетами, виділили укладання договорів на вступ випускників коледжів на наступний рік.

Особливу увагу присутніх Галина Микитів зосередила на діяльності підготовчих курсів, які розпочали роботу 14 вересня, однак всі охочі ще можуть приєднатися до їхніх занять. Нововведенням цього року стало впровадження дистанційної форми навчання, яка, насамперед, розрахована на слухачів з інших міст і сіл Запорізької області. Також Галина Володимирівна порадила учасникам заходу звернутися до студентів старших курсів коледжів і запропонувати їм вступити на підготовчі курси. Адже тут досвідчені педагоги допоможуть їм підготуватись до успішного проходження ЗНО й, у результаті, до вступу на вподобану спеціальність на старші курси університету.

Присутніх також попросили вже зараз звернути увагу на Умови вступу-2021. Йшлося й про різні види роботи з майбутніми вступниками. Зокрема, про те, що кожен факультет має запланувати й провести день знайомства для майбутніх абітурієнтів. Під час таких заходів старшокласники матимуть змогу більше дізнатися про матеріально-технічну базу вишу, навчання на певному факультеті, можливості для саморозвитку й формування потрібних навичок, якими можуть скористатися студенти ЗНУ, тощо.

Окремо під час розмови зі заступниками деканів із профорієнтаційної роботи виділили таку форму діяльності, як проходження педагогічної практики на базі шкіл. Для студентів, які обрали педагогічні спеціальності, це стане чудовою можливістю, зокрема, провести анкетування серед випускників, сформувати базу даних вступників і запросити їх на підготовчі курси.

Ще одним напрямком профорієнтаційної діяльності для представників ЗНУ стане продовження акції з висадки дубків – нащадків славнозвісного Запорізького дубу. Такі важливі екологічні й патріотично-виховні заходи цього року розпочнуться наприкінці жовтня. До них будуть залучені адміністрація й учні запорізьких шкіл.

Крім того, присутнім запропонували приєднатися до сторінки відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування в соцмережі фейсбук: https://www.facebook.com/groups/2050285118449035 А також запросити представників шкіл приєднатися до цієї групи, де завжди можна дізнатися актуальну інформацію про підготовку до вступу до закладу вищої освіти, особливості вступної кампанії-2021 тощо.

Ще одне важливе питання, про яке йшлося під час наради, це – співпраця з роботодавцями: їхні зустрічі зі студентами, створення єдиної бази даних підприємств й організацій, на базі яких студентська молодь може проходити практику чи отримати перше робоче місце. А також – про необхідність до 1 листопада надати дані про працевлаштування випускників вишу для Асоціації випускників університету.

Також йшлося про підготовку до проведення цьогорічної Школи лідерів учнівського самоврядування. Крім того, цього року вже традиційно в ЗНУ проводитимуть акцію до Дня освітян: «Випускнику, привітай вчителя!», у рамках якої першокурсники поздоровлять своїх шкільних учителів із їхнім професійним святом, а також передадуть їм подяки від керівництва університету.

Серед іншого, присутнім на нараді нагадали, що випускники денної форми навчання ЗНУ, які здобувають освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю за кошти місцевого бюджету, що після завершення навчання вони мають право на отримання одноразової адресної грошової допомоги в п’ятиразовому розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

Інформація актуальна для тих, хто закінчив навчання за галуззю знань 01 Освіта/Педагогіка: за спеціальністю 012 Дошкільна освіта, спеціалізацією Дошкільна освіта; за спеціальністю 013 Початкова освіта, спеціалізація Початкова освіта; за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізацією 014.01 Середня освіта (Українська мова і література); за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізацією 014.02 Середня освіта (Мова і література (із зазначенням мови) Середня освіта (Мова і література (англійська)); за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізацією 014.03 Середня освіта (Історія); за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізацією 014.04 Середня освіта (Математика); за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізацією 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини); за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізацією 014.08 Середня освіта (Фізика); за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізацією 014.09 Середня освіта (Інформатика); за спеціальністю 016 Спеціальна освіта, спеціалізацією Спеціальна освіта; за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт, спеціалізацією Фізичне виховання; за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт, спеціалізацією Спорт.

Наприкінці заходу Галина Микитів подякувала всім його учасникам за плідну роботу й наголосила, що профорієнтаційна діяльність потребує від представників факультетів комплексної роботи й відповідального підходу.

 

 

 

Схожі новини