Центр гендерної освіти на базі факультету СПП долучився до громадських консультацій із фахових питань
Оцінити ефективність дотримання та виявити проблеми у реалізації вимог конвенції та заключних зауважень комітету CEDAW-2017 в застосуванні до жінок регіону, на місцевому та обласному рівні – це питання обговорили під час зустрічі з підготовки незалежної IX періодичної доповіді за «жіночою» конвенцією ООН (CEDAW). Захід пройшов 28 вересня в онлайн-форматі. Модераторками проєкту були: координаторка його Лариса Магдюк та керівниця центру гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Тетяна Голованова.
Організаторами заходу стали Київський інституту гендерних досліджень, Марфа Скорик, Громадська організація «Ліга сучасних жінок» (м. Суми), Ольга Полякова, Центр гендерної освіти Запорізького національного університету (м. Запоріжжя), Тетяна Голованова. Керівниця проєктної команди, директорка Київського інституту гендерних досліджень Марфа Скорик представила проєкт й акцентувала увагу на оцінці зусиль уряду в просуванні прав дівчат і жінок за період 2016-2020 рр., згідно з Конвенцією із ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, заключних зауважень однойменного комітету ООН та національного плану дій/НПД CEDAW.
Тетяна Голованова, керівниця ЦГО ЗНУ, представила громадські організації м. Запоріжжя, які здійснюють гендерну політику в цьому місті. У заході взяли участь представниці жіночих і громадських організацій, які сьогодні виступають в якості експерток із питань підготовки Альтернативної доповіді щодо виконання Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок: запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє», ГО «Донбаська ініціатива Мост», запорізька обласна асоціація жінок-депутаток місцевих рад, громадська правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя», «Соціальна взаємодія» та ЗОГО «ОПП «Взаємодія».
Під час зустрічі представниці громадських організацій м. Запоріжжя та м. Суми обговорили такі питання: Які події останніх 5-ти років вплинули на національну політику щодо прав жінок найбільше? На які успіхи та які проблеми в політиці гендерної рівності за цей період ми можемо вказати. Що найбільше вдалося, що вдалося найменше, й чому? Якщо переглядати успіхи в забезпечення прав жінок у вашій області/регіоні, у яких галузях CEDAW вони будуть найбільшими? Якою могла б бути наша оцінка виконання заходів Національного плану дій/НПД CEDAW у вашій області/регіоні, та/або на місцевому рівні? Які рекомендації Уряду України та Комітету CEDAW ми можемо і готові надати.
Тетяна Голованова, зокрема, наголосила на необхідності створення електронних інформаційних сайтів у здійсненні гендерної політики в регіоні та застосуванні комплексного підходу в забезпечені прав жінок в індустріальному регіоні. Інші заходи проєкту з проблеми гендерної рівності в освіті проведуть у жовтні цього року.
Підготовка незалежної періодичної доповіді за «жіночою» конвенцією ООН відбувається в рамках проєкту «Громадський моніторинг зобов’язань держави Україна щодо конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок», який впроваджує Київський інститут гендерних досліджень. Проєкт підтримує структура ООН Жінки.