Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті до початку навчального року приурочили участь у загальноукраїнській екологічній акції «Мільйон дерев за 24 години»

На біологічному факультеті до початку навчального року приурочили участь у загальноукраїнській екологічній акції «Мільйон дерев за 24 години»

На біологічному факультеті до початку навчального року приурочили участь у загальноукраїнській екологічній акції  «Мільйон дерев за 24 години»
30.09.2020 11:01 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет висадка дерев початок навчального року свято еко-акція

Двадцять восьмого травня викладачі біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках загальноукраїнської екологічної акції «1 000 000 дерев за 24 години» біля навчального корпусу № 3 висадили 7 туй. Ця реалізація масштабного загальнонаціонального проєкту стала кульмінацією свята, яке цього дня представники факультету влаштували для студентів-першокурсників.

Нагадаємо, що на початку березня на біологічний факультет завітали представники еко-проєкту «Озеленення України» – засновник «CEO Club Ukraine» Сергій Гайдайчук, генеральний директор Національного проекту «Книга рекордів України», засновниця міжнародного глянцевого журналу «БізнесWoman» Ганна Крисюк, почесний консул Австрії в Запорізькій області Борис Шестопалов, голова ГО «Планета – ботанічний сад», випускник біологічного факультету ЗНУ Сергій Кунатенко. Вони зустрілися з деканом біологічного факультету, професором Людмилою Омельянчик, викладачами і студентами факультету.

Тоді ж був укладений Меморандум про співпрацю між ЗНУ в особі проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука та представниками еко-проєкту. Серед іншого, керівництву біологічного факультету почесні гості передали 7 туй, які ті мали висадити на території університету. На жаль, вимушений перехід на дистанційне навчання й суворі карантинні обмеження, які ввели задля уникнення розповсюдження коронавірусної інфекції та збереження життя й здоров’я людей, змусили організаторів й учасників еко-акції відтермінувати її втілення в життя. Однак із початком 2020\2021 навчального року викладачі біологічного факультету вирішили обов’язково висадити дерева. Вони вирішили зробити це 28 вересня – у день, коли розпочали навчання студенти 1 курсу бакалаврату. На урочистому заході були присутні як першокурсники всіх спеціальностей, так і студенти старших курсів, які підготували святкову програму.

 Участь в урочистому висаджуванні дерев взяли декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик, завідувач кафедри генетики та рослинних ресурсів, професор Віктор Лях, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський, завідувач кафедри хімії, професор Олександр Бражко, доцент кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Віра Копійка, асистент кафедри генетики та рослинних ресурсів Вікторія Яранцева, старший лаборант, асистент кафедри генетики та рослинних ресурсів Максим Мельник й аспірант Михайло Ткаченко. Під час зустрічі першокурсників декан біологічного факультету Людмила Омельянчик привітала їх і побажала вчорашнім абітурієнтам якнайшвидше відчути себе частиною великої та дружної родини біологічного факультету. Студентам розповіли про можливості, які відкриває перед ними навчання в ЗНУ, про те, що студентські роки не дарма вважають особливими, адже вони сповнені не лише здобуванням якісних знань, але й можливостями для саморозвитку, участю в наукових, спортивних, екологічних, культурно-масових подіях тощо.

У святковому заході також взяли участь куратори Вікторія Перетятько (гр. 6.1020 спеціальність «Хімія») і Галина Дударєва (гр. 6.2050 спеціальність «Мисливське господарство та рослинні ресурси»). Студенти-активісти біологічного факультету підготували святкову концертну програму. Студентка спеціальності «екологія» Марія Лапченкова подарувала учасникам свята пісенний подарунок. Дар’я Колісник (спеціальність «екологія»), Тетяна Рябченко (спеціальність «біологія») і Катерина Ніколащенко (спеціальність «хімія») виступили з хореографічними номерами. Також на першокурсників чекали захопливі ігри й екскурсія студмістечком від Данила Карабаєва (спеціальність «біологія»). Єлизавети Кобилянської та Руслани Киселичак (спеціальність «середня освіта») й Андрія Абліцова (спеціальність «біологія»).

 

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=341514360623242

Схожі новини