
Із 5 жовтня студенти 1 курсу «Економіко-правничого фахового коледжу Запорізького національного університету» (ZNU, Zaporizhzhia National University) протягом тижня навчаються дистанційно. Таке рішення адміністрація освітнього закладу ухвалила з метою профілактики виникнення випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19.
За словами директорки ЕПФК ЗНУ Олени Грибанової, навчання відбуватиметься на онлайн-платформі Moodle. До цієї системи всі студенти коледжу приєднані за допомогою зареєстрованої корпоративної пошти.
Із 12 жовтня першокурсники навчатимуться в аудиторіях, а другокурсники, відповідно, розпочнуть дистанційне навчання. І так, студенти цих курсів щотижня чергуватимуться. «Ми сформували окремий розклад дистанційного навчання, внесли певні корективи. Наприклад, замість двох пар фізичної культури дистанційно проводитиметься одна. До слова, цього навчального року ми радилися з батьками студентів. Провели батьківські збори, на яких повідомили про можливий перехід на денно-дистанційну форму навчання. Тому батьків заздалегідь попередили, що студенти мають бути забезпечені якісним інтернет-з’єднанням, технічним оснащенням, щоб ми могли їх ідентифікувати. Адже особлива вимога Міністерства освіти і науки України – ідентифікація студента, тому веб-камери обов’язково мають бути ввімкнені», – розповіла Олена Грибанова.
Розклад занять студентів третього та четвертого курсу – незмінний. Про особливості дистанційного навчання, його преваги та недоліки розповіли деякі викладачі коледжу.
«Із мого предмету заняття відбуватимуться на онлайн-платформі Zoom. Також напередодні у соціальних мережах Telegram та Viber ми створили групи для комунікації зі студентами дистанційної форми навчання. У них формуватимуться різні ідентифікатори та паролі для занять. Крім того, на кожній парі обов’язково демонструватиму презентації, студенти братимуть участь в онлайн-вікторинах на платформі Kahoot! Досвід дистанційного навчання в коледжі вже був, із запровадженням карантину навесні. Другокурсники вже знають, як працювати, тому з ними буде легше. Серед негативних факторів такого освітнього процесу – те, що не всі вмикали камери чи мікрофони, у декого не було звуку, тобто йшлося про технічні моменти», – розповіла викладачка англійської мови Яна Калашник.
«У процесі дистанційного вивчення дисципліни «Всесвітня історія» з першим курсом працюватимемо в комбінованих формах. Одночасно буде опитування домашнього завдання, подача нового матеріалу викладачем у вигляді презентацій, інтерактивних карт, показом спеціалізованих історичних сайтів, різних платформ, додатків. У період дистанційного навчання навесні, недоліки такого освітнього процесу для викладача полягали у тому, що більшість завдань – письмові, правильність відповідей необхідно було перевіряти у фото-форматі. А це займає дуже багато часу. Позитив у тому, що на відміну від аудиторних пар я міг завжди демонструвати презентації та карти», – зазначив викладач історії Максим Носик.
Про очікування від дистанційного навчання, розповіли й студенти коледжу.
Марія Ярмоленко, студентка 1 курсу спеціальності «журналістика»: «Подальше очно-дистанційне навчання для мене щось нове, але, що дивно, мене це не лякає. Особисто для мене краще денне навчання, адже мені легше комунікувати з викладачами й одногрупниками в живому спілкуванні, а не в програмі Zoom».
Марія Артюх, студентка 2 курсу спеціальності «журналістика»: «Очно навчатися набагато легше і цікавіше, тому що ми отримуємо багато вражень від заходів за якими ми пишемо статті. Також так легше запам'ятовувати матеріал».
Певне, підкорити вершину під назвою «денно-дистанційне навчання» буде непросто, як і студентам, так і викладачам, але цілком реально. Якщо студенти будуть відвідувати онлайн-пари так само, як і очні, викладачі будуть вносити барви в цей нетиповий навчальний процес, то ми точно подолаємо цей «екранний беземоційний бар’єр».
- Як довго триватиме формат очно-дистанційного навчання?
- Принаймні цей семестр точно, - прокоментувала заступник директора Альона Ходаковська, акцентуючи на тому, що точної відповіді на це питання дати ніхто не може, адже ситуація з COVID непередбачувана.
Викладачі ЕПФК звертаються до студентів: «Шановні першокурсники та другокурсники, сил вам та наснаги! Не забувайте, що такі заходи вживають виключно для того, щоб убезпечити вас. Бережіть себе та своїх близьких».
Анастасія Шевченко,
Поліна Мороз