Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ конференція трудового колективу відбулася в онлайн-режимі

У ЗНУ конференція трудового колективу відбулася в онлайн-режимі

У ЗНУ конференція трудового колективу відбулася в онлайн-режимі
07.10.2020 15:19 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University конференція трудового колективу звіт ректора профспілка

Шостого жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) вперше провели конференцію трудового колективу в онлайн-форматі на платформі zoom. У заході взяли участь 220 делегатів від факультетів, інженерного навчально-наукового інституту, структурних підрозділів і студентського самоврядування, розташованих у 22 локаціях, при максимально можливій кількості у 250 осіб. Головуючим заходу став ректор ЗНУ Микола Фролов, а членами президії – перший проректор Олександр Бондар, голова первинної профспілкової організації Борис Павловський і в.о. голови студентської ради Ірина Ульченко.

Першим пунктом порядку денного учасники зібрання заслухали доповідь ректора Миколи Фролова та виступ співдоповідача – голови первинної профспілкової організації вишу Бориса Павловського про стан виконання умов контракту і Колективного трудового договору у 2020 році.

На початку свого виступу Микола Олександрович зазначив, що вперше в ЗНУ конференція трудового колективу проходить у такому форматі. Одна з причин звернення до онлайн-формату – відпрацювання процедури проведення всіх адміністративних зібрань на платформі zoom на випадок можливого переходу на дистанційну форму навчання.

Проведенню в такий спосіб заходу передувала важлива підготовча робота. Зокрема, усім делегатам були розіслані тексти доповідей та резолюцій, була відпрацьована процедура голосування за допомогою чату.

Під час доповіді про стан виконання Колективного трудового договору ректор зазначив, що адміністрація вишу особливу увагу приділяє виконанню своїх зобов’язань щодо вчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати науково-педагогічним працівникам та співробітникам вишу. Крім того, представникам колективу ЗНУ в 2020 році виплачують матеріальні заохочення, такі як премії й надбавки, матеріальну допомогу й відпускні тощо.

Зокрема, присутнім нагадали про динаміку зростання зарплат: у 2018 р. середня заробітна плата в ЗНУ становила 7037 грн, а мінімальна – 3723 грн, у 2019 р. – 8263 грн і 4173 грн відповідно, а вже у 2020 році – 9333 грн середня заробітна плата й 4723 грн (із 1 січня) та 5000 грн (із 1 вересня).

Крім того, у 2019 та в 2000 роках відбувалося вже традиційне для ЗНУ стимулювання наукової діяльності – винагороди за захист кандидатських, докторських дисертацій, за входження роботи до наукометричних баз Scopus та Web of Sience, підвищення h-індексу й за патентні винаходи. Минулого року за цими показниками виплатили 443,9 тис грн, а цього (за 9 місяців) 458, 5 тис грн.

Також він згадав про виплати на матеріальне стимулювання ефективної роботи (премії, надбавки, матеріальне заохочення). У 2019 році було виплачено в цій категорії 21 млн 057,8 тис грн, цього року (за 9 місяців) – 15 млн 739,3 тис грн.

У виступі ректора йшлося про кошти, спрямовані на забезпечення заходів з охорони праці, зокрема, в 2020 році на заходи проти розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 витратили 122,6 тис грн, а на заходи, пов’язані з протипожежною безпекою, – 60,5 тис грн.

Микола Олександрович зупинився на такій статті видатків університету, як забезпечення гарантій студентського самоврядування, що становить 423,7 тис грн за 9 місяців 2020 року. За цей же час 11,5 млн грн становили видатки на академічні стипендії студентам й 7,1 млн грн – на академічні стипендії для аспірантів і докторантів. На соціальні стипендії пішло 4,3 млн грн, а на харчування й компенсування витрат студентів, які потребують соціальної допомоги, – 4,5 млн грн.

Ще однією важливою статтею видатків є ремонтні роботи в навчальних корпусах і гуртожитках ЗНУ, зокрема в інженерному навчально-науковому інституту. За цей рік відбулася заміна значного обсягу вікон в аудиторному фонді на металопластикові, було оновлене обладнання туалетних кімнат, відремонтовані покрівлі на корпусах тощо. На сьогодні тривають тендери на проведення ремонтних робіт у корпусах інженерного навчально-наукового інституту.

Також у виступі ректора йшлося про розвиток грантової діяльності в університеті, напрямків її розвитку та матеріального складника, про благодійність вишу, про кошти, розміщені ним на депозитах, які гарантують фінансову стабільність закладу вищої освіти, тощо.

Співдоповідач – голова первинної профспілкової організації ЗНУ Борис Павловський - у своєму виступі відзначив дієву співпрацю адміністрації вишу з профспілкою. Він підкреслив, що майже 100% виконання Колективного трудового договору – це, передусім, заслуга власне ректора Миколи Фролова, керівництва й адміністрації університету.

Також Борис Степанович зупинився на плідній діяльності профспілки. Зокрема, за 9 місяців 2020 року її співробітники опрацювали 846 письмових заяв, у яких були прохання про надання матеріальної допомоги, оздоровлення дітей тощо. У результаті 269 членів профспілки отримали матеріальну допомогу на загальну суму 161 400 грн. На культурно-масову роботу було виділено 190 тисяч. На оздоровлення членів профспілки та їхніх дітей у спортивно-оздоровчому таборі «Славутич» було виділено 323 путівники на суму 196160 грн. До того ж, представники ППО вже традиційно допомагають студентам-мешканцям гуртожитків в Олександрівському районі в оформленні субсидії. На момент проведення конференції трудового колективу було оформлено 283 заявки від студентів.

У чаті учасники заходу одностайно (220 голосів – «за»)  ухвалили вважати звіт ректора про стан виконання умов колективного трудового договору задовільним.

Варто відзначити, що за ініціативи ректора вишу Миколи Фролова, вчергове посилено матеріальне стимулювання наукової роботи співробітників на рівні Колективного договору. Відтепер розмір матеріальної винагороди за захист докторської дисертації становитиме 35 тис грн (на сьогодні – 30 тис грн), а виплати за публікації статей у виданнях 1 і 2 квартілів, включених до баз Scopus та Web of Science, збільшено з 5 до 7 тис грн (у виданнях 3 і 4 квартілів та у виданнях без квартілів – 4 тис грн). Ці зміни були внесені до проєкту рішення, за який усі учасники також проголосували одностайно.

Начальник юридичного відділу Костянтин Борисов доповів про низку змін і доповнень до Статуту Запорізького національного університету, за які учасники проголосували в чаті (220 голосів – «за»).

Перший проректор Олександр Бондар доповів про зміни квоти виборчих представників на Вчену раду ЗНУ: до її складу увійдуть п’ять нових представників від інженерного навчально-наукового інституту, а також відбудеться заміна представника від юридичного факультету. Делегати конференції трудового колективу одностайно проголосували «за» проєкт цього рішення.

Наприкінці відеоконференції головуючий – ректор Микола Фролов – подякував присутнім за плідну роботу. Він відзначив важливість проведення в такому форматі зібрання представників трудового колективу, зазначив, що результати роботи будуть проаналізовані й, можливо, надалі використані при проведенні інших організаційних заходів в онлайн-режимі.

 

 

 

 

Схожі новини