Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулося украй довгоочікуване підписання Угоди про передачу 50 млн грн для ремонту гуртожитків ЗНУ: вперше виш отримує настільки масштабне фінансування

Відбулося украй довгоочікуване підписання Угоди про передачу 50 млн грн для ремонту гуртожитків ЗНУ: вперше виш отримує настільки масштабне фінансування

Відбулося украй довгоочікуване підписання Угоди про передачу 50 млн грн для ремонту гуртожитків ЗНУ: вперше виш отримує настільки масштабне фінансування
09.10.2020 11:02 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина ZNU Zaporizhzhia National University адміністративно-господарська частина проєктна діяльність ремонтні роботи гуртожитки

У Міністерстві розвитку громад та територій Україні нещодавно підписали Угоду про передачу коштів Запорізькому національному університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) для проведення капітального ремонту гуртожитків №№ 3 і 4.

Ось що розповідає про етапи просування цього проєкту проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір:

- Розпочалася ця історія у 2018 році. Здавалось на той час, що усе буде легко та швидко. І дійсно початок був саме таким. Для покращення умов проживання студентів-переселенців, маломобільних верств населення серед студентів та інших мешканців гуртожитків ми досить швидко розробили два проєкти на капітальний ремонт 3 та 4 гуртожитків з утепленням стін, заміною вікон вхідних груп та встановленням автоматичного вузла керування на системі опалення. За півтора місяці ми мали і проєкти, й експертні висновки. Дедлайн 3 грудня 2018 року ми зустріли з впевненістю, що в нас повний пакет документів готовий. Електронний і паперовий варіанти надіслали на розгляд комісії до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Здавалось, що все позаду й можна видихнути. Та це був лише початок. Постанова КМУ про порядок використання коштів за програмою «Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України» не передбачала виділення коштів для державних установ.

Почались дзвінки, поїздки, прохання, переконання. Як говориться: «Хто стукає – тому відкривають». 8 травня 2019 року Постановою КМУ затверджується новий Порядок використання коштів, у якому з’являється така довгоочікувана фраза «одержувачами бюджетних коштів є державні підприємства, установи, організації винятково державної форми власності». Ми з нетерпінням чекали підписаного переліку з нашими проєктами. Пройшов місяць, потім другий, третій, четвертий. А наші проєкти все лежали на підписі. Хтось подумає, що ми просто чекали. Звісно, ні. Це знову були дзвінки, поїздки, вмовляння, переконання. І ми були почуті. Дзвінок із Мінрегіону приніс радісну звістку: «19 вересня 2019 року Наказом Міністерства розвитку громад та територій України ваші проєкти на загальну суму близько 50 000 000 грн затвердженні». Це вперше за існування університету були отримані такі кошти на покращення матеріальної бази. Ми вже почали готуватись, що ось-ось розпочнуться роботи. Але радість була передчасною. Усе завмерло, оскільки угода про передачу коштів для державних закладів ще не розроблена. І знову дзвінки, поїздки, прохання… Тільки на Новий рік ми отримали доопрацьовану Угоду. Залишилось швидко її підписати в ЗНУ й Міністерстві освіти і науки України та передати далі.

І знову зупинка: здавалось, що виходу немає і не буде. Угоду передавали з відділу до відділу, з департаменту до департаменту. А я переходив за нею, і щоразу пояснював, що це і як буде реалізовуватись, для чого й для кого це потрібно. І на якомусь етапі здалось, що всі зусилля даремні. Трішки було соромно перед студентами, моєю командою, рідними, які свято вірили, що перемога буде за нами. Напевно, їхня віра, підтримка і штовхали вперед, не давали зупинятись. І ось він. Довгоочікуваний лист Міністерства розвитку громад та територій з таким простим і водночас радісним формулюванням: «Угоду про передачу коштів підписано та зареєстровано 30 вересня 2020 року».

Щиро вітаю й дякую всім, хто долучився до розробки, хто пройшов цей шлях разом зі мною. Це – Анастасія Долгополова, Костянтин Федосєєв, адміністративно-господарська частина та студентська рада ЗНУ.

Окремо від імені всіх учасників реалізації проєкту дякую ректору Миколі Фролову, а ще – Юлії Король, Артуру Бойку, Тамарі Бойко, Анну Лабенській та Ігорю Богданову.

Попередні новини з теми:
https://bit.ly/2GIrmtM

 

 

 

Схожі новини