Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковець Запорізького національного університету взяв участь у I Всеукраїнському форумі «Енергоменеджерів в громадах»

Дев’ятого жовтня в online-режимі відбувся I Всеукраїнський форум «Енергоменеджерів у громадах». Темою заходу, який став головною подією жовтня в сфері енергоефективності та енергобезпеки, було обрано «Безпечну та енергоефективну громаду». Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) під час online-заходу представляв керівник центру післядипломної освіти, який професійно займається питаннями сучасних енергоефективних технологій Сергій Ільїн. Сергій Віталійович брав активну участь в обговоренні всіх тем форуму.

Організатором форуму виступила Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад». Партнерами стали такі важливі організації, як Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг; Міністерство розвитку громад та територій України; Міністерство енергетики України; Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (Gesellschaft mit beschränkter Haftung); проєкт «Просування енергоефективності та імплементації директиви Євросоюзу про енергоефективність в Україні» державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Державний фонд енергоефективності.

Сьогодні Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» об’єднує понад 500 енергоменеджерів, які прагнуть підвищити якість та ефективність роботи в сфері енергозбереження в своїх громадах.

Форум мав за мету: об’єднати зусилля громад в досягненні енергонезалежності та енергобезпеки; проінформувати про нові здобутки в сфері законодавства, які сприяють енергоефективності та енергобезпеці.

Одним із стратегічних завдань Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад є сприяння створенню безпечного середовища в громадах. Як зазначили учасники форуму, сьогодні «безпечна» громада – це, в першу чергу, енергоефективна громада, яка ставить за мету проведення якісної термомодернізації муніципальних об’єктів, використовуючи новітні технології та рішення. Така громада займається енергонезалежністю і прагне замінити газ на інші види палива з використанням альтернативних джерел енергії, а також піклується про безпеку місцевих жителів та їх комфортне життя.

Темами панельних дискусій були законодавча база та реформи в сфері енергоефективності; роль енергоменеджера як рушійної сили для енергонезалежності громади; презентації новітніх технологій для розвитку безпечної та енергонезалежної громади тощо.

Інженерний навчально-науковий інститут