Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ ректор Микола Фролов обговорив зі студактивом подальший формат освітнього процесу в умовах посилення карантинних заходів

У ЗНУ ректор Микола Фролов обговорив зі студактивом подальший формат освітнього процесу в умовах посилення карантинних заходів

У ЗНУ ректор Микола Фролов обговорив зі студактивом подальший формат освітнього процесу в умовах посилення карантинних заходів
12.10.2020 18:25 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University зустріч ректора зі студактивом освітній процес гуртожитки карантинні заходи

Дванадцятого жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч ректора Миколи Фролова й представників адміністрації вишу зі студентами. Крім Миколи Олександровича, на заході були присутні перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, головний бухгалтер Оксана Арістова, начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко та керівник навчального відділу Валентина Горлач. Студентський актив на заході представляли делегати від студради університету, факультетів, інженерного інституту, коледжів і студентських гуртожитків.

На початку заходу ректор Микола Фролов зауважив, що т.в.о. Міністра освіти Сергій Шкарлет на вихідних сформулював позицію Міністерства освіти і науки України, яка полягає в тому, що всім закладам вищої освіти буде рекомендовано перехід на дистанційну форму навчання вже з 15 жовтня. Крім того, усім студентам-мешканцям гуртожитків буде рекомендовано виїхати з них на період дистанційного навчання з відшкодуванням оплати за час, який вони не будуть проживати в гуртожитках. Остаточно це рішення може бути ухвалене урядом 13 жовтня.
У зв’язку з цим, Микола Олександрович поставив перед учасниками зустрічі два запитання: які в них є побажання й рекомендації щодо дистанційної форми навчання та які категорії студентів, на їхню думку, варто залишити проживати в гуртожитках? При цьому ректор підкреслив, що за останні півроку керівництво вишу та його викладачі доклали багато зусиль задля того, аби підвищити ефективність навчання за дистанційною формою. Крім того, він наголосив, що на сьогодні в усіх гуртожитках ЗНУ проживають 49 осіб, які належать до категорії дітей-сиріт, а також 28 студентів із числа переміщених осіб. Ці дві категорії мешканців гуртожитку залишаються в ньому під час дистанційного навчання. Також Микола Олександрович зазначив, що в гуртожитках можуть залишитися ті студенти, які офіційно працевлаштовані й можуть надати довідку з місця роботи. Загалом на сьогодні в усіх гуртожитках вишу мешкає близько 2000 осіб.
Водночас головний бухгалтер Оксана Арістова зазначила, що для тих студентів, які не проживатимуть в гуртожитках під час посилення карантинних заходів, сума компенсації за один місяць відсутності становитиме 60-80 грн (за комунальні послуги). Це пов’язано з тим, що фактично проживання одного студента в гуртожитку обходиться для університету у 8-11 тисяч грн на рік, із яких ЗНУ доплачує 3-4 тисячі грн за кожного з мешканців.
Більшість студентів висловилися за те, що в той час, як лекції можна проводити в онлайн-режимі, практичні й лабораторні на багатьох факультетах (біологічному, математичному, соціальної педагогіки та психології, фізичного виховання, здоров’я та спорту) та в інженерному інституті потрібно проводити стаціонарно в університеті. Крім того, вони запевнили, що багато студентів, зокрема ті, які працюють неофіційно, мешкають у селах і маленьких містах, тож не мають технічних можливостей брати участь в дистанційному навчанні, чиї домівки знаходяться в населених пунктах, які зараз у червоній зоні, тощо, також прагнуть залишатися жити в гуртожитках. До того ж, представники різних факультетів надали чимало пропозицій щодо інтернет-платформ, на яких можна провадити заняття в онлайн-режимі, способів контролю проведення таких занять із боку адміністрації, можливості зворотного щотижневого зв’язку від представників студради, які повідомлятимуть адміністрацію про перебіг занять, щодо різних графіків, за якими могли б проходити лекції та практичні (переведення на дистанційне навчання по черзі різних курсів і зміна їх що два тижні), та інше.
Під час обговорення Микола Фролов запевнив учасників, що він візьме на себе відповідальність, щоб залишити університет працювати в стаціонарному режимі. Адже в цьому випадку якість навчання буде значно вищою. Однак такий розвиток подій можливий за умови, якщо студенти підтримають це рішення й якщо додаткова консультація з медичними працівниками підтвердить, що такий режим роботи не нестиме загрозу для життя й здоров’я представників університетського колективу. Що ж до ліберальної моделі вирішення питання з мешканцями гуртожитку, за якої ті, хто не працює офіційно, прагне залишитися тут проживати, то вона можлива. Заяви таких студентів будуть розглядатися керівництвом університету в індивідуальному порядку. При цьому таке рішення покладає на кожного мешканця додаткову відповідальність. Зокрема, до кінця тижня в усіх гуртожитках мають бути остаточно призначені старости блоків, поверхів і голови їхніх студентських рад, які б несли відповідальність за поведінку інших мешканців й дотримання ними санітарно-протиепідемічних норм. Студенти самі запропонували, щоб ті, хто виїде з гуртожитків під час дистанційного навчання, не мали права повернутися до нього до переходу до стаціонарної форми занять, що потрібно у всі кімнати поставити санітайзери, а виходити на блоки лише в масках.
Серед іншого, у своєму виступі проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура запевнив, що в ЗНУ упродовж останнього часу доклали чимало зусиль для підвищення ефективності дистанційної форми навчання, зокрема йдеться про 100% викладення матеріалів з усіх освітніх програм у системі Moodle, створення на її базі можливості проводити відеоконференції викладачів і студентів. Крім того, до кінця тижня на кожному факультеті буде організовано, щонайменше, два робочих місця, оснащених усією необхідною апаратурою для проведення занять в онлайн-режимі.
Остаточно про формат навчання й про ті категорії студентів, які зможуть залишитися в гуртожитках, та правила проживання в них студактив повідомлять завтра о другій половині дня. Ректор Микола Фролов подякував учасникам наради за активність і запропонував зустрітися знову, вже після того, як відбудеться засідання адміністрації вишу із заступниками деканів із навчальної роботи та створення університетського наказу, у якому йтиметься про формат подальшого перебігу освітнього процесу в ЗНУ, про посилення карантинних заходів тощо.

Схожі новини