Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у мітингу з нагоди визволення Запоріжжя від фашистських загарбників та Дня захисника України

Представники ЗНУ взяли участь у мітингу з нагоди визволення Запоріжжя від фашистських загарбників та Дня захисника України

Представники ЗНУ взяли участь у мітингу  з нагоди визволення  Запоріжжя від фашистських загарбників та Дня захисника України
13.10.2020 15:05 Все Головні новини Мітинг біля танку День захисника України

13 жовтня представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь в урочистостях з нагоди 77-ї річниці визволення міста Запоріжжя від фашистських загарбників, Дня захисника України, Дня козацтва та 250-річчя міста  Запоріжжя.

Мітинг традиційно проходив біля пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу Миколи Яценка. Привітати ветеранів прийшли представники органів місцевого самоврядування та районної адміністрації, члени Спілки ветеранів та інші. Запорізький національний університет на заході представив проректор з наукової роботи вишу, депутат Запорізької міської ради Геннадій Васильчук. Також на заході були присутні студенти 1 курсу спеціальності "інженерія програмного забезпечення" Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ.

Зі святом ветеранів привітав голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий. Він  висловив глибоку пошану захисникам  і ветеранам за визволення і відродження нашого міста, адже це свято кожного, хто віддав свої силу, здоров’я та знання справі захисту нашої держави. Валерій Мостовий закликав пам’ятати славетні подвиги наших дідів і прадідів, а також побажав всім добра, щастя, здоров’я, злагоди і миру.

Під час урочистостей лунали слова вдячності ветеранам, їм дарували квіти та висловлювали повагу. Пам'ять усіх загиблих у війні героїв було вшановано хвилиною мовчання. Після завершення урочистого заходу представники ЗНУ разом з усіма поклали квіти до пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу лейтенанта М.Я.Яценка.

До слова, пам`ятник встановили в сквері на майдані Університетському 9 травня 1960 року. На постаменті з гранітних блоків розташований танк Т-34.
У вересні 1943 року війська Південно-Західного фронту розгорнули наступ у напрямку Запоріжжя. На безпосередніх підступах до міста ворог створив міцну оборону.
10-го жовтня після артилерійської та авіаційної підготовки наші війська пішли в наступ. Враховуючи ситуацію, що склалася, Військова рада Південно-Західного фронту 13 жовтня прийняла рішення здійснити нічний штурм.
Це був перший в історії Другої світової війни на території України нічний штурм великого міста. 13 жовтня о 22-й годині після потужної вогневої підготовки війська трьох армій, танкового та механізованого корпусів на фронті довжиною 30 км почали штурм.
Саме в цій битві силами танкового екіпажу та десанту був розмінований міст через р. Московку, забезпечено прохід іншим бойовим машинам.
У ході вуличних боїв 14 жовтня 1943 року екіпажем танка у складі: механіка-водія старшого сержанта Г. Варикуного, радиста кулеметника старшого сержанта В. Шелюлєва, командира старшого сержанта М. Лебедєва - було знищено чотири ворожі танки, сім автомашин, шість гармат і минометів, десять ворожих вогневих точок.
Лейтенантом М. Яценко особисто було знищено два танки, самохідну гармату та значну силу ворога – під час бою лейтенант загинув, звання Героя Радянського Союзу присвоєно йому було посмертно.

Олена Переверзєва

Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ

 

Схожі новини