Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стартував українсько-німецький проєкт «Медіаграмотність у регіонах України»

У ЗНУ стартував українсько-німецький проєкт «Медіаграмотність у регіонах України»

У ЗНУ стартував українсько-німецький проєкт «Медіаграмотність у регіонах України»
15.10.2020 10:35 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики факультет іноземної філології тренінг медіграмотність міжнародна діяльність

Одинадцятого-чотирнадцятого жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) проходив очний етап тримісячного проєкту тренінгів для тренерів «Медіаграмотність у регіонах України», який реалізується спільно факультетами журналістики та іноземної філології за підтримки ГО «Інтерлінк Академія» і Посольства Німеччини в Україні.

Дванадцять учасниць із різних куточків Запорізької області зібралися для того, щоб набути знань із медіаграмотності й навичок проведення тренінгів. Аби уже в жовтні-листопаді провести власні тренінги у своїх містах і селах Запорізького, Мелітопольського, Василівського, Вільнянського і Бердянського районів. Серед тренінгістів – учителі загальноосвітніх шкіл, вихователі, педагоги-організатори, психологи, викладачі ВНЗ і громадські активісти.

Вітаючи учасників, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук відзначив, що співпраця з "нтерлінк Академією" уже стала доброю традицією в ЗНУ. Це - не перший спільний проєкт університету та німецьких колег, а власне, тренінги для тренерів із медіаграмотності в ЗНУ проводяться уже вдруге, що свідчить про важливість і актуальність виховання медіаграмотних активних громадян у нашій країні й зокрема у Запорізькій області.

Навчальний інтенсив передбачав набуття досвіду й знань із розпізнавання фейків, маніпуляцій і пропаганди у медіа, фактчекінгу, розвитку критичного мислення, опанування основних стандартів журналістики, ознак якісних інформаційних джерел, навичок створення власних тренінгів. 

Тренерами проєкту стали німецький журналіст і медіатренер Ерік Альбрехт, завідувачка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських і доцентка кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова. Через карантинні обмеження проєкт реалізується у змішаному дистанційно-очному форматі. Завершення проєкту заплановано на грудень цього року.

 

 

 

Схожі новини