Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ – серед активних учасників IV «Еко Форум-2020» в Запоріжжі

Науковці ЗНУ – серед активних учасників IV «Еко Форум-2020» в Запоріжжі

Науковці ЗНУ – серед активних учасників IV «Еко Форум-2020» в Запоріжжі
16.10.2020 15:17 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут Біологічний факультет наукова діяльність конкурс Еко-форум-2020

Із 15 по 17 жовтня у виставковому центрі «Козак-Палац» триває IV «Еко Форум-2020». Його наскрізна тема – кліматичні зміни, а також їх вплив на світову, українську та регіональні економіки. Захід традиційно об’єднав експертів із питань екології та охорони довкілля, представників бізнесу, науки та освіти. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) на ньому представляли проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, науковці біологічного факультету й інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Варто відзначити, що ця важлива подія проходить із дотриманням усіх протиепідемічних заходів і вимог.

Організатори заходу – Запорізька міська рада, Запорізька торгово-промислова палата, за підтримки міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, міністерства освіти і науки України, ЗОСПП «Потенціал» та ін. Проведення форуму також підтримали міжнародні партнери.

Зазначимо, що екофорум проходить за умови суворого дотримання всіх протиепідемічних вимог. Так, попередньо була запроваджена безконтактна реєстрація учасників із метою попередження скупчення людей на вході до виставкового центру «Козак-Палац». Допустима їхня кількість на кожному з двох поверхів будівлі – 220 осіб – відповідно до вимог «жовтої» карантинної зони, в якій зараз знаходиться Запоріжжя. Відвідувачам на вході проводять температурний скринінг. На заході діє соціальне дистанціонування й масковий режим тощо.

- Ми підпишемо  під час форуму «Угоду 30-30-30» у форматі Європейської ініціативи «Угода мерів», яка стосується зменшення викидів СО2 в атмосферу щонайменше на 30% у результаті 30% зростання енергоефективності до 2030 року. Під час другого дня заходу відбудеться всеукраїнський конкурс студентських робіт, присвячений темі екології, а під час третього – всеукраїнська акція «Озеленення України», в якій місто бере активну участь. Ми виділили близько 14 локацій по всьому місту для озеленення, – поділився планами щодо організації роботи форуму з представниками ЗМІ радник міського голови Валерій Еделєв.

У рамках форуму проходять виставки, конференції, презентації, семінари, у тому числі й у форматі онлайн за участю спікерів з країн Європейського Союзу. Крім того, передбачена й онлайн-трансляція основних подій заходу.

Науковці ЗНУ – активні учасники багатьох подій заходу. Представники біологічного факультету й інженерного навчально-наукового інституту обладнали інформаційний стенд, на якому, зокрема, були презентовані винаходи й розробки екологічного спрямування, здійснених університетськими вченими. Їхній виставковий стенд викликав чималу цікавість серед учасників форуму. Зокрема, науковці інженерного навчально-наукового інституту на стенді представили такі прилади, як метеостанція, лічильник частинок пилу (пилемір), пірометр, газоаналізатор монооксиду вуглецю, газоаналізатор формальдегіду й термоанемометр.

Крім того, представники ЗНУ – організатори всеукраїнського конкурс студентських робіт, присвячений темі екології, що відбудеться 16 жовтня.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, розповідаючи про цей масштабний екологічний захід, наголосив: «Участь у запорізькому «Еко-форумі» вже стала доброю традицією для науковців вишу. Запорізький національний університет ніколи не залишався осторонь від вирішення важливих проблем сьогодення. Саме тому його представники докладають чимало зусиль до наукових пошуків в екологічному напрямку. Крім того, вони – активні учасники соціальних акцій, спрямованих на покращення екологічного стану Запорізької області. Серед їхніх пріоритетів – виховання студентів свідомими громадянами з екологічною свідомістю. Саме тому такого великого значення його представники надають проведенню конкурсів відповідного спрямування, які мають на меті залучити молодь до вирішення важливих проблем сучасності».

 

 

 

Схожі новини