Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ приєднався до всесвітнього святкування «Днів Erasmus+» в онлайн-форматі

ЗНУ приєднався до всесвітнього святкування «Днів Erasmus+» в онлайн-форматі

ЗНУ приєднався до всесвітнього святкування «Днів Erasmus+» в онлайн-форматі
19.10.2020 15:15 Все Головні новини Факультети ZNU Zaporizhzhia National University факультети Дні Erasmus проєктна діяльність академічна мобільність

П’ятнадцятого жовтня в дистанційному форматі на платформі Zoom у виші розпочались «Дні Еразмус у ЗНУ». Упродовж двох днів учасники команд міжнародних проєктів, заступники деканів із міжнародної діяльності та проєктні менеджери факультетів вишу, а також всі зацікавлені міжнародною проєктною діяльністю та програмою «Еразмус+» викладачі, студенти та науковці різних факультетів мали змогу ознайомитись із здобутками, можливостями та перспективами різних проєктів «Erasmus+», які реалізуються та будуть далі впроваджуватись у виші, а також мали змогу взяти участь у різних тематичних тренінгах, панельних дискусіях та круглих столах.

 Під час офіційного відкриття цих заходів перед учасниками виступили представники керівництва вишу: перший проректор ЗНУ Олександр Бондар і проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, котрі відзначили досягнення, проблеми й перспективи проєктно-грантової роботи вишу, до якої долучаються науковці різних факультетів. Олександр Григорович наголосив, що проєктно-грантова діяльність – це пріоритетний напрямок діяльності вишу й у майбутньому потенціал ЗНУ дозволить отримувати більш високі показники. Зокрема, на сьогодні в ЗНУ реалізується 6 проєктів за програмою «Еразмус». І така діяльність дає можливість науково-педагогічним працівникам більш повно реалізовувати свій науковий потенціал, досягати високих наукових й академічних результатів у різних галузях. Також долучився до заходу начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОДА Артур Бойко, який розповів про спільну проєктну діяльність із ЗНУ протягом останніх років та відзначив високу якість навчання і підготовки спеціалістів, зокрема завдяки кращим освітнім програмам і грантовій діяльності. Також Артур Бойко наголосив, що ЗНУ – один із небагатьох закладів вищої освіти, які реалізують різні типи проєктів. Серед іншого, нещодавно ЗНУ виборов можливість реалізувати проєкт з реконструкції гуртожитків, що свідчить про спроможність залучати додаткові кошти для розвитку.

Перед учасниками заходу виступила голова правління APREI Ірина Сікорська. Зокрема, вона розповіла про «Українську асоціацію викладачів та дослідників європейської інтеграції» та її роль у розвитку європейських студій в Україні. Вона наголосила на тому, що Україна є одним з лідерів серед різних країн з отримання грантових проєктів.

Також спікерка відзначила важливість для проєктної та громадської діяльності таких якостей як: інноваційність та креативність, вихід на більш широку аудиторію, відкритість до нових ідей, володіння навичками бухгалтерського обліку, оформлення фінансової звітності, виконання досліджень, викладацька, волонтерська, громадська діяльність та інші. На її думку, проєктна діяльність відкриває простір для професійного розвитку і кар’єри, дає нові знання і навички, нові знайомства з фахівцями високого рівня.

Так, про здобутки та перспективи програми «Еразмус+» у ЗНУ розповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Він зупинився на історії розвитку проєктної діяльності у виші та базових принципах стратегії розвитку проєктної діяльності. Серед них: міждисциплінарність та синергія зусиль; відкритість і прозорість; досвід проєктної діяльності на кожному факультеті; проєкт – інструмент для вирішення стратегічних завдань розвитку вишу; проєкт – універсальний принцип організації діяльності.

На його думку, ключем до ефективної проєктної діяльності є співпраця науковців різного рівня у команді та міждисциплінарний підхід. Також Юрій Олегович проаналізував статистику та динаміку розвитку проєктної діяльності у виші, напрямки роботи Ради з питань проєктної діяльності ЗНУ. Він розповів про 6 проєктів «Erasmus», які вже реалізуються в університеті, а саме: «Європейська проєктна культура» (координатор – Меняйло В.І.), «Європейські цінності у художніх текстах» (координатор – Тупахіна О.В.), «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» (координатор – Макаренков О.Л.), «Європейські цінності та стандарти у галузі медіа для незалежної журналістики у добу пост-правди» (координатор – Сіріньок-Долгарьова К. Г.), «Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration» (в партнерстві з іншими вишами) та «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» (координатор – Венгерська Н.С.).

Крім того, в рамках заходу були презентовані нові проєкти «Erasmus+»: «JMM TEMPUS» (Юрій Каганов), «JMM EU-INDY» – «Європейські цінності та стандарти у галузі медіа для незалежної журналістики у добу пост-правди» (Катерина Сіріньок-Долгарьова), «JMM DIRUT» – «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» (Наталія Венгерська) та «Політика пам’яті: європейський досвід для примирення в українському суспільстві» (Олена Тупахіна). Зокрема, спікери розповіли про ідеї, завдання, мету, цінності цих проєктів, науковий складник, очікувані результати, розроблені навчальні курси, їхню структуру й навчальні модулі, заплановані заходи та цільову аудиторію.

Першого дня «Днів Еразмус в ЗНУ» відбулися тренінги: «Проєкти Програми ім. Жана Моне: секрети успішної заявки» (Олена Тупахіна, JMM EUVOLIA) і «Проєкти E+ KA2 CBHE: нюанси управління» (Катерина Сіріньок-Долгарьова, E+ KA2 CBHE DESTIN).

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/yuriy.kaganov/posts/3343431389037968

 

 

 

 

Схожі новини