Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підписали Угоду про співпрацю з Центром судової експертизи та експертних досліджень

У ЗНУ підписали Угоду про співпрацю з Центром судової експертизи та експертних досліджень

У ЗНУ підписали Угоду про співпрацю з Центром судової експертизи та експертних досліджень
21.10.2020 10:19 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет співпраця з роботодавцями майстер-клас

Дев’ятнадцятого жовтня відбулося підписання Угоди про співпрацю між Запорізьким національним університетом (ZNU, Zaporizhzhia National University) в особі ректора, професора Миколи Фролова й Центром судової експертизи та експертних досліджень в особі його директора, судового експерта, президента ГО «Союз експертів України» Ігоря Стародубова. Також на заході була присутня декан юридичного факультету ЗНУ, професор Тетяна Коломоєць.

Ігор Стародубов розповів представникам ЗНУ про історію створення Центру судової експертизи та експертних досліджень як відокремленого структурного підрозділу державного підприємства «Інформаційні судові системи». Він також зупинився на основних напрямках діяльності центру, серед яких: проведення судових експертиз, призначених у кримінальних, цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення та під час виконавчого провадження; проведення судових експертиз на замовлення учасників кримінальних, цивільних, господарських та адміністративних справ. А також –проведення експертних досліджень на замовлення фізичних та юридичних осіб із застосуванням засобів і методів судової експертизи, результати яких оформлюються як висновки експертних досліджень; проведення консультацій із наданням консультаційних повідомлень із питань, що входять до спеціальних знань фахівців Центру, та виконання інших робіт за зверненнями правоохоронних органів і судів, а також на замовлення юридичних та фізичних осіб та надання незалежної оцінки об’єктів у матеріальній формі та цілісних майнових комплексів, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів.

Крім того, фахівці центру здійснюють науково-дослідну, науково-методичну та пошукову роботу, пов’язану зі створенням нових та удосконаленням тих, що вже існують, методів та методик проведення судових експертиз, та впровадження її результатів в експертну, слідчу та судову практику. До їхніх обов’язків входить розробка науково-методичних рекомендацій для найбільш ефективного використання спеціальних знань у діяльності правоохоронних органів та судів. До останнього напрямку діяльності можуть приєднатися й науковці вишу, тому співробітники центру зацікавлені у співпраці з представниками ЗВО.

Своєю чергою, розповідаючи про перспективи співпраці юридичного факультету ЗНУ з Центром судової експертизи та експертних досліджень, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць наголосила на нових можливостях формування професійних компетенцій у здобувачів освіт за спеціальністю «правоохоронна діяльність». Зокрема, експерти-представники Центру проведуть для них низку майстер-класів.

Враховуючи посилення протиепідемічних заходів, ці заняття проходитимуть в онлайн-режимі. Однак це надасть змогу студентам ознайомитися з обладнанням лабораторій, де проводяться експертизи. Крім того, заплановано, що такі заняття міститимуть елемент інтерактивності: відбуватиметься живе спілкування між лектором й аудиторією, для студентів проводитимуть конкурси. Зокрема, це потрібно й для того, аби представники Центру змогли оцінити рівень знань студентства ЗНУ та, в перспективі, сформувати резерв тих, хто хотів би після завершення навчання займатися проведення експертиз.

Студенти юридичного факультету  в супроводі викладачів уже неодноразово бували з ознайомлювальними екскурсіями в Запорізькому відділенні Центру судової експертизи та експертних досліджень. Планується, що в майбутньому воно може стати місцем проходження практики, а його представники увійдуть до Ради роботодавців юридичного факультету.

Серед перспектив такої співпраці Тетяна Олександрівна також виділила можливість залучення науковців ЗНУ до проведення правової експертизи, можливість доступу для представників вишу до баз даних Центру тощо.

 

Схожі новини