
Юридичний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучився до заходів із популяризації можливостей Програми ЄС «Еразмус+» у рамках запланованих «Ukrainian Erasmus+ Marathon» заходів світової ініціативи «#ErasmusDays 2020», які тривали 15-17 жовтня. Відповідно до запропонованих форматів, 16 жовтня учасники проєкту ЄС «J. Monnet Еразмус+» із розробки навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» (далі – проєкт) 611790-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE ГУ № 2019-1876/001-001 (4410) забезпечили проведення міжнародної науково-практичної конференції за темою «Цифрові технології у забезпеченні доброчесності суб’єктів публічно-правових відносин: досвід протидії корупції країн ЄС та України».
Із вітальним словом конференцію відкрила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць. Як відповідальний виконавець проекту вона також виступили з доповіддю про антикорупційну ефективність електронного декларування доходів посадових осіб органів публічної влади. У рамках проєкту Жана Моне вона окремо висвітлила основні підходи країн ЄС із застосування адміністративно- й кримінально-процесуальних механізмів ретроспективної юридичної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей, умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.
Професор Валерій Колпаков під час панельної дискусії з проблем цифрового формату тестометрії як антикорупційного інструменту публічно-правових відносин звернув увагу на важливості запозичення відповідного досвіду країн Скандинавії та Північної Європи. Він окремо зупинився на перевагах надання публічних послуг засобами електронного зв’язку у Республіці Естонія.
Координатор проєкту, доцент Олексій Макаренков ознайомив учасників з історією підготовки та стадій виконання проєкту, етапами участі юридичного факультету в програмі «Еразмус+» та можливостях її напрямку Жана Моне. Він також зробив доповідь щодо цифрових технологій у способах нейтралізації впливу корупційних глобалізаційних трендів на публічно-правові відносини ЄС.
На продовження конференції виступили з тематичними доповідями та стали учасниками дискусій інші виконавці проєкту – вчені, аспіранти, магістранти та бакалаври. Зокрема, доцент Михайло Ларкін висвітлив концепцію нового проєкту в рамках актуалізованого напрямку програми «Еразмус+», що тематично відображає наступництво наукових інтересів та освітніх тенденцій роботи майбутньої команди проекту. Крім того, цей проєкт спрямований на забезпечення якості, реципрокності, інклюзивності, гендерної рівності навчання і викладання.
Інформація про захід розміщена на сайті Проєкту: https://almak17.wixsite.com/website відповідно до вимог поширення результатів проекту (dissemination activities).
Юридичний факультет ЗНУ висловлює свою щиру вдячність за допомогу в реалізації змістовної частини проекту керівництву ЗНУ і Програми, Агенції (EACEA EU), а також за надання можливості користуватися технологіями на безоплатній основі компанії з програмного забезпечення Wix.com, Ltd. (תל אביב) для он-лайн висвітлення відомостей про проведені заходи.