Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті в рамках відзначання «Днів Еразмус» провели науково-практичну конференцію

На юридичному факультеті в рамках відзначання «Днів Еразмус» провели науково-практичну конференцію

На юридичному факультеті в рамках відзначання «Днів Еразмус» провели науково-практичну конференцію
23.10.2020 14:49 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет конференція наукова діяльність проєктна діяльність

Юридичний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучився до заходів із популяризації можливостей Програми ЄС «Еразмус+» у рамках запланованих «Ukrainian Erasmus+ Marathon» заходів світової ініціативи «#ErasmusDays 2020», які тривали 15-17 жовтня. Відповідно до запропонованих форматів, 16 жовтня учасники проєкту ЄС «J. Monnet Еразмус+» із розробки навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» (далі – проєкт) 611790-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE ГУ № 2019-1876/001-001 (4410) забезпечили проведення міжнародної науково-практичної конференції за темою «Цифрові технології у забезпеченні доброчесності суб’єктів публічно-правових відносин: досвід протидії корупції країн ЄС та України».

Із вітальним словом конференцію відкрила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць. Як відповідальний виконавець проекту вона також виступили з доповіддю про антикорупційну ефективність електронного декларування доходів посадових осіб органів публічної влади. У рамках проєкту Жана Моне вона окремо висвітлила основні підходи країн ЄС із застосування адміністративно- й кримінально-процесуальних механізмів ретроспективної юридичної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей, умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.

Професор Валерій Колпаков під час панельної дискусії з проблем цифрового формату тестометрії як антикорупційного інструменту публічно-правових відносин звернув увагу на важливості запозичення відповідного досвіду країн Скандинавії та Північної Європи. Він окремо зупинився на перевагах надання публічних послуг засобами електронного зв’язку у Республіці Естонія.

Координатор проєкту, доцент Олексій Макаренков ознайомив учасників з історією підготовки та стадій виконання проєкту, етапами участі юридичного факультету в програмі «Еразмус+» та можливостях її напрямку Жана Моне. Він також зробив доповідь щодо цифрових технологій у способах нейтралізації впливу корупційних глобалізаційних трендів на публічно-правові відносини ЄС.

На продовження конференції виступили з тематичними доповідями та стали учасниками дискусій інші виконавці проєкту – вчені, аспіранти, магістранти та бакалаври. Зокрема, доцент Михайло Ларкін висвітлив концепцію нового проєкту в рамках актуалізованого напрямку програми «Еразмус+», що тематично відображає наступництво наукових інтересів та освітніх тенденцій роботи майбутньої команди проекту. Крім того, цей проєкт спрямований на забезпечення якості, реципрокності, інклюзивності, гендерної рівності навчання і викладання.

Інформація про захід розміщена на сайті Проєкту: https://almak17.wixsite.com/website відповідно до вимог поширення результатів проекту (dissemination activities).

Юридичний факультет ЗНУ висловлює свою щиру вдячність за допомогу в реалізації змістовної частини проекту керівництву ЗНУ і Програми, Агенції (EACEA EU), а також за надання можливості користуватися технологіями на безоплатній основі компанії з програмного забезпечення Wix.com, Ltd. (תל אביב) для он-лайн висвітлення відомостей про проведені заходи.

 

Схожі новини