Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету журналістики долучилися до Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA»

Представники факультету журналістики долучилися до Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA»

Представники факультету журналістики долучилися до Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA»
27.10.2020 09:59 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес зустріч

Днями на факультет журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) завітала голова кіноклубу «Сходження» Олександра Дегтяренко. Вона презентувала студентам цьогорічну програму міжнародного фестивалю документальних стрічок «Docudays UA». Студенти разом із викладачами змогли переглянути та обговорити стрічки «Про звірів та людей» і «Зарваниця».

Завдяки співпраці з кіноклубом «Сходження» факультет журналістики вже традиційно стає одним із запорізьких майданчиків для перегляду фільмів-переможців Фестивалю. Координатором заходу від ЗНУ стала доцент кафедри теорії комунікації, реклами та зв'язків із громадськістю Тетяна Іванюха.

Цього року фестиваль пройшов під назвою «Teen Spirit: Тут і зараз» та присвячений темі дорослішання. Головна мета – дізнатися, як держава може забезпечити права дитини в ситуації збройного конфлікту, протидіяти насильству та експлуатації дітей, реалізувати права на освіту та розвиток дітей, що належать до дискримінованих груп, і посилити правоздатність дітей в Україні.

Студенти факультету журналістики мали змогу зануритися у тему паломництва у фільмі «Зарваниця». Це – історія про те, як щороку тисячі християн Західної України вирушають у пішу ходу до урочища Зарваниця: від найстаршої баби Параски до найменших дітей. Поміж молитвами паломники діляться новинами, фотографують каплиці, дають інтерв’ю. Це – необ’єктивізований погляд на Західну Україну та її жителів. Це – просто історія однієї ходи.

Фільм сколихнув буденність студентів:

«Це вже третій фільм фестивалю DocuDays, який мені пощастило переглянути в стінах нашого університету. "Зарваниця" щось справді магічне. Увесь час не полишало відчуття співучасті в дійстві, що відбувається на екрані. Ніби ти не просто споглядаеш те, як люди долають важкий шлях крізь міста і села, а сам йдеш поруч з ними, жартуєш і віриш в диво. Якась неймовірна сила об'єднала всіх в одну величезну сім'ю. І це справді вражає», – ділиться своїми думками Анна Перекрест, студентка 4 курсу.

«Перше слово, яке асоціюється з фільмом оригінальність. Звичайно, за своє життя всі ми переглянули багато фільмів і більшість із них, все-таки, мають якісь спільні риси, моменти у розвитку сюжету, а іноді навіть і схожі сцени. Однак схожого на цей фільм я ще не бачила. Часом незрозумілий, однак в той же час якийсь таємничий, в одному стилі, в одному настрої. Цікаво було дізнатися про те, що виявляється, десь на Україні відбуваються такі події, і великий плюс в тому, що завдяки цьому фільму ти на них наче й сам побував», – розповідає нам Маргарита Нікітіна, студентка 4 курсу.

«Режисери фільму Зарваниця дуже цікаво показали сюжет. Найбільш цікаво переглядати цей фільм тим, хто мало розуміється на культурі, звичаях та обрядах Західної України. Із фільму можна дізнатися багато цікавого як про народні звичаї та обряди, так і загалом про західний менталітет. Раджу кожному переглянути цей фільм», – такими враженнями поділилася з нами студентка 4 курсу Христина Никоненко.

Фільм не залишив нікого байдужим. Студенти ще довго ділилися своїми думками стосовно побаченого. Наприкінці зустрічі викладачі та студенти подякували організаторам та запросили Олександру Дегтяренко до подальшої співпраці.

 

Юлія Чернявська,

студентка 4 курсу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини