Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні програмісти ЗНУ активно працюють із хмарними сервісами

Майбутні програмісти ЗНУ активно працюють із хмарними сервісами

Дистанційна робота, дистанційне навчання та підвищення кваліфікації використовуються не тільки під час карантину й пандемії. Це – реалії життя розробників програмного забезпечення в сучасному світі, якими ефективно користуються в ІТ-індустрії впродовж останнього десятиріччя. Тож для студентів спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» освітньої програми «Програмне забезпечення систем» систем інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) дистанційне навчання – це привід спробувати нові засоби професійного спілкування. Сьогодні вони дуже популярні серед фірм-розробників програмного забезпечення, зокрема ними користуються для нарад співробітників, консультацій із замовниками тощо.

У цьому навчальному році кафедра програмного забезпечення автоматизованих систем інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету обрала для ефективної організації дистанційного навчання хмарні сервіси Microsoft Office 365. Надійність, доступність, простота користування та наявність необмеженої кількості безкоштовних ліцензій для студентів та викладачів стали основними аргументами на користь цього рішення.

Кафедра й раніше використовувала Office 365 для ефективного спілкування викладачів зі студентами засобами корпоративної пошти та як хмарне сховище з 1 ТБ для кожного студента та викладача. Саме до облікових записів корпоративної пошти прив’язаний доступ до ліцензійного програмного забезпечення для кожного учасника освітнього процесу. Таким чином перехід до користування сервісами для онлайн-навчання пройшов непомітно, оскільки облікові записи з фото профілю та переадресацією пошти вже були налаштовані у всіх студентів та викладачів. Додатковий обліковий запис довелося створити тільки для інспектора навчального відділу ЗНУ.

Для проведення занять у форматі відеоконференцій використовується інструмент Microsoft Teams. Усі студенти та викладачі поєднані в групи, в кожній з яких створені канали відповідно до предметів, які вивчають студенти. Молодь не тільки приєднується до вивчення предмету, а й може переглянути відеозапис на тому ж каналі. Запрошення на заняття автоматично розсилаються студентам на електронну пошту та додаються до календаря.

Кожен студент та викладач мають власний розклад у календарі, а завідувач кафедри й інспектор навчального відділу бачать повний розклад занять кафедри, отримують повідомлення про їхні старт та, за бажання, можуть приєднатися. Система дає можливість отримати статистику відвідування для кожної пари, і, що важливо, присутність сторонніх осіб на занятті неможлива. Кожен студент відображається зі своїм фото профіля та справжнім прізвищем, ім’ям. Якщо більше ніж 5 студентів використовують камери, то викладач може обрати замість стандартної галереї режим перегляду «Разом», і система розмістить учасників у крісла віртуального залу. Не тільки викладач, а й студенти можуть надавати доступ до свого екрану, що забезпечує зручний режим проведення online-консультацій.

Заняття студентів заплановані в режимі повторення щотижня або через 14 днів за розкладом.

Наталія Полякова,

доцент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем

Анатолій Безверхий,

заступник завідувача кафедри