Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники СПП взяли участь у засіданні круглого столу з підготовки конкурентноспроможного фахівця у галузі соціальної роботи

Представники СПП взяли участь у засіданні круглого столу з підготовки конкурентноспроможного фахівця у галузі соціальної роботи

Представники СПП взяли участь у засіданні круглого столу з підготовки конкурентноспроможного фахівця у галузі соціальної роботи
02.11.2020 11:52 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології наукова робота засідання круглого столу

Двадцять восьмого жовтня доцент кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олена Лещенко взяла участь в онлайн-засіданні круглого столу «Партнерство роботодавця та закладу вищої освіти: підготовка конкурентноспроможного фахівця у галузі соціальної роботи». Захід організували співробітники кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Метою проведення засідання круглого столу стали: вироблення стратегії взаємодії роботодавця і закладу вищої освіти в умовах динамічного розвитку ринку соціальних послуг в Україні; обговорення вимог роботодавця до компетентностей здобувача вищої освіти у галузі «соціальна робота». А також – визначення взаємних очікувань ключових зацікавлених осіб та вироблення шляхів вдосконалення співпраці задля підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці. Учасниками заходу буи керівники та представники державних організацій, бізнес-структур, громадських та міжнародних організацій, практики соціальної роботи, науково-педагогічні працівники, аспіранти, студенти. 

Модератором заходу стала Олена Чуйко – д. психол. н., професор, завідувач кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки КНУ імені Тараса Шевченка. Вона привітала учасників та розпочала роботу засідання доповіддю «Університетська освіта та ринок праці: проблеми взаємодії», розкриваючи необхідність синхронізації освіти між ринком праці та університетами.

Членкиня Національного агентства кваліфікацій, д.політ.н., професорка Тетяна Семигіна виступила з доповіддю «Формування в Україні національної системи кваліфікацій: завдання для фахової спільноти із соціальної роботи». Вона розглянула систему кваліфікацій у європейських країнах, необхідність створення кваліфікаційних центрів, систему кваліфікацій у соціальній роботі. Також доповідачка наголосила на важливості створення галузевої ради з питань професійних кваліфкацій у соціальній роботі. Тетяна Семигіна зазначила: «Сьогодні ринок праці цікавить не диплом, а сформовані компетентності у фахівця».

Змістовною та актуальною стала доповідь директорки Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Служби у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Юлії Фещенко на тему «Соціальний педагог у Центрах соціально-психологічної реабілітації дітей: реальність та перспективи». У своєму виступі пані Юлія наголосила, що основним завданням центрів соціально-психологічної реабілітації дітей є повернення дітей у біологічну сім’ю, робота з найближчим оточенням для створенням сприятливого середовища дитині, а також – налагодження міжвідомчої взаємодії в процесі соціально-психологічної реабілітації дитини. Діяльність соціального педагога передбачає роботу з найближчим оточенням дитини для реалізації її ефективної реабілітації та залучення до співпраці різних соціальних структур. Проте у нормативних документах державних центрів реабілітації не передбачено посади соціального педагога (хоча є велика потреба саме у цих фахівцях), а, навпаки, більшість комерційних соціальних центрів, громадських організацій запрошують до роботи соціальних педагогів.

Директор Соціально-психологічного центру реабілітації населення міста Славутич, залучений експерт міжнародних проєктів Віктор Одиниця розкрив особливості соціальної роботи з військовослужбовцями та їхніми сім’ями в громаді.

Про «Розвиток соціальної галузі в Україні: виклики реформ» доповідала Василина Дибайло, директорка Міжнародної громадської організації «Партнерство "Кожній дитині"». Вона зазначила, що у зв’язку зі змінами до Законів України «Про місцеве самоврядування» та «Про соціальні послуги», у кожній громаді мають функціонувати відділи, центри надання соціальних послуг. До того ж, сьогодні надавачами соціальних послуг є переважно державні структури, проте вже спостерігається тенденція до розвитку надання соціальних послуг недержаними громадськими організаціями, що обумовлює потребу у підготовлених фахівцях соціальної роботи.

Оксана Бойко, PhD із соціальної роботи, к.пед.н., msw, доцентка, керівниця школи соціальної роботи Національного університету «Києво-Могилянська академія» розглядала професію «соціальна робота» в міжнародній класифікації зайнятості та наголосила на необхідності приведення класифікації професій соціальної роботи до міжнародної.

Цікавою та корисною, особливо для студентства, стала доповідь Євгенії Резвих, директорки з управління персоналом групи компаній «Укргаз». Вона розкрила основні вимоги роботодавців до молоді при прийомі на роботу: крім професійних знань, вмінь та навичок ще важливі готовність до навчання, відповідальність, ініціативність, комунікативність, готовність до командної роботи тощо.

Також у процесі обговорення учасники підіймали такі актуальні питання: фахівець з дипломом соціального педагога або соціального працівника: які професійні задачі він може вирішувати? Яких фахівців сьогодні потребує ринок праці? Чому соціальна робота потрібна сучасним бізнес-організаціям? Кого насправді готують українські заклади вищої освіти? Чого очікують від майбутнього місця роботи випускники спеціальності?

Наприкінці зустрічі учасники працювали в чотирьох командах, розроблячи модель та вимоги до підготовки фахівця у галузі соціальної роботи в умовах сучасного ринку праці (команда студентів, аспірантів; команда роботодавців; та дві команди викладачів ЗВО). Олена Лещенко під час обговорення поділилась досвідом факультету соціальної педагогіки та психології щодо співпраці з роботодавцями, підвищення кваліфікації фахівців соціальних структур, організації практичної підготовки студентів на базі цих структур. А також – щодо взаємодії з випускниками факультету й щодо сприяння у працевлаштуванні студентів факультету СПП ЗНУ. Презентація спільних напрацювань була змістовною й актуальною, що сприяла досягненню мети заходу та налагодженню партнерської взаємодії між учасниками круглого столу.

У рамках роботи засідання круглого столу його учасники знаходили відповіді на актуальні запитання. Вони визначили точки перетину інтересів усіх зацікавлених сторін й опрацювали стратегією взаємодії роботодавців та закладів вищої освіти, які здійснюють професійну підготовку фахівців у галузі соціальної роботи.

 

Олена Лещенко,

доцент кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти

 

Схожі новини