Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра економічної кібернетики ЗНУ провела заняття в Осінній школі економічного факультету в режимі онлайн

Кафедра економічної кібернетики ЗНУ провела заняття в Осінній школі економічного факультету в режимі онлайн

Кафедра економічної кібернетики ЗНУ провела заняття в Осінній школі економічного факультету в режимі онлайн
30.10.2020 11:50 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет Осіння онлайн-школа співпраця зі школами

Двадцять восьмого жовтня триває третій день роботи Осінньої онлайн-школи економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) «Я в курсі професійного майбутнього» для учнів 9-11 класів. Цей день пройшов під назвою «Я в курсі: економічна кібернетика – це круто!», а проводила його кафедра економічної кібернетики ЗНУ.

На початку циклу онлайн-конференцій перед учасниками онлайн-школи з вітальним словом виступила завідувач кафедри економічної кібернетики, д.е.н., проф. Наталія Максишко. Свою доповідь вона супроводжувала презентацією та розповіла про значення економічної кібернетики в нашому житті, переваги навчання на освітній програмі «Економічна кібернетика» в Запорізькому національному університеті.

Особливу увагу вона звернула на велику потребу сучасних підприємств та організацій у фахівцях із питань аналітики, ризик-менеджменту, адміністрування інформаційних систем, управління проектами взагалі та управління проектами інформатизації на підприємствах, в органах місцевого самоврядування тощо. Підготовкою саме таких фахівців і займається кафедра економічної кібернетики ЗНУ. Вдале поєднання глибоких знань у галузі сучасних інформаційних технологій, моделювання та економіки створює унікальну перевагу освітньо-професійної програми «Економічна кібернетика» в умовах діджиталізації суспільства та розвитку інформаційної економіки. Саме ця особливість робить випускників кафедри по-справжньому універсальними фахівцями для народного господарства, приватного бізнесу та державних структур.

Наші випускники отримують як теоретичні знання, так і практичні навички розв’язання реальних економічних задач. Однією з форм практичного навчання студентів є ділова гра «Конкурс проєктів автоматизації бізнес-процесів в економіці». Участь у ній дає змогу здобувачам вищої освіти набути фахові компетентності та здатність працювати в команді, що дозволяє легко адаптуватися до потреб сучасного ринку праці та отримати перспективну роботу з гідною оплатою.

Далі заняття в школі продовжив д.ф.-м.н., проф. Ігор Вікторович Козін. Під час лекції «Методи штучного інтелекту в задачах економіки» він розповів учасникам онлайн-школи про особливості та сучасні підходи до розв’язання задач маршрутизації, теорії розкладів, розкрою та упаковки в економічній сфері. Особливу зацікавленість учнів викликав один із методів штучного інтелекту, а саме, мурашиний алгоритм. Професор Ігор Козін навів приклади розв’язання економічних задач за допомогою мурашиних алгоритмів.

Крім того, колектив викладачів кафедри економічної кібернетики: к.е.н., доцент Олена Іванівна Макаренко, к.е.н., доцент Віта Олексіївна Лось, к.е.н., доцент Дмитро Валерійович Очеретін та к.е.н., доцент Сергій Миколайович Іванов, асистент Оксана Володимирівна Васильєва – для учасників онлайн-школи «Я в курсі професійного майбутнього» провели бізнес-тренінг «Економіст-аналітик». Під час бізнес-тренінгу учні дізналися про основи фінансових розрахунків, навчилися визначати ефективність інвестицій, працювали з Googl-формами та виконали 10 різноманітних завдань. Це й розв’язування ребусів, тестування, розгадування шифрів тощо. Учні активно та завзято виконували всі завдання, проявили свої економічні знання та здібності. За результатами бізнес-тренінгу учасники отримали сертифікати про участь, а найбільш активні учні ‑ грамоти за креативність, активність, краще знання економічних термінів тощо.

Продовженням занять в онлайн-школі економічного факультету став коворкінг на тему «Як використовувати інтернет із користю: хмарні технології в економіці», який провів к.е.н., доцент Іванов Сергій. Він ознайомив учасників онлайн-школи з історією виникнення інтернету, перевагами його використання в суспільному житті, обґрунтував корисність інтернету та зазначив, що крім користі, інтернет може шкідливо впливати на життя людини. Також у рамках коворкінгу доцент Іванов Сергій та учасники жваво обговорили приклади використання інтернет-технологій в економіці та бізнесі, розглянули сучасні напрями розвитку інтернет-технологій, а саме «інтернету речей».

Підтвердженням того, що день кафедри економічної кібернетики в Осінній школі економічного факультету-2020 пройшов цікаво та корисно, стали позитивні відгуки та побажання від учасників, у яких йшлося про надію на подальші зустрічі.

 

Олена Макаренко,

доцент кафедри економічної кібернетики

 

Схожі новини