Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету соціології та управління, заступник директора з маркетингу онлайн-ритейлера «Rozetka» Андрій Горбенко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем факультету соціології та управління спеціальності «Політичний менеджмент і реклама», заступником директора з маркетингу онлайн-ритейлера «Rozetka» Андрієм Горбенком. До речі, саме Андрій свого часу долучився до дизайнерського творення нового образу Обласної академічної газети «Запорізький університет». Варіанти його макетів і зараз – у шапці видання та її колонтитулах.
- Розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?
-Тому що в ЗНУ був історичний факультет: вступав саме туди. Але на підготовчих курсах до аудиторії завітала Тетяна Федорівна Бірюкова і презентувала нам новий факультет. Спочатку поступав на соціологію, але, зрештою, обрав політологію і вступив на цю спеціальність.
- Які спогади зі студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?
- Найцінніші спогади – бібліотека та дискусії під час пар. На диво, знадобилось усе, що отримав в університеті. Це – і теоретичні знання, й організаційні навички, які отримав під час роботи в студентському самоуправлінні.
- Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте сьогодні, чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?
- Спілкуся періодично із Максимом Анатолійовичем Лепським. Згадую Тетяну Євгеніївну Ніколаєву, Віталія Григоровича Космину, Володимира Івановича Манжуру та багато інших викладачів, всіх не перерахувати. Вони всі дали щось корисне.
- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?
- Із деякими спілкуюсь постійно, про деяких не знаю нічого взагалі.
- Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студентом?
- Так, потрібно вчити англійську й читати іноземну літературу. Західна соціологія та політологія розвиваються швидше.
- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?
- Працюю заступником директора з маркетингу онлайн-ритейлера «Rozetka».
- Що Вас надихає у роботі, чим Ви пишаєтесь?
- Надихають щоденні виклики, нові завдання. Пишаюсь своїми здобутками.
- Які Ваші професійні пріоритети?
- Увага до працівників: вони – основне джерело розвитку.
- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє? Про що мрієте?
- У майбутнє зараз важко заглядати. Більше думаю про стратегічні завдання компанії під час кризи.
- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема факультету соціології та управління?
- Більше знайомитись зі здобутками західних гуманітарних наук. А після університету не розмінюватись на роботу в маленьких компаніях.
Олександра Юрченко