Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм заступника декана факультету журналістики, доцента кафедри видавничої справи та редагування Наталію Тяпкіну

12.11.2020 11:19 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики ювілей привітання

Дванадцятого листопада свій ювілейний день народження святкує прекрасна жінка, чудовий друг і наставник студентської молоді – доцент кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), заступник декана з навчальної роботи факультету журналістики Наталія Тяпкіна.

Наталія Іванівна в 1995 році закінчила філологічний факультет на той час Запорізького державного університету за спеціальністю «Українська мова та література», після чого у 2009 році здобула ще одну спеціальність – «Журналістика» – вже на факультеті журналістики ЗНУ.

Одразу після закінчення університету працювала лаборантом на кафедрі українознавства, а ще – викладала гуманітарні дисципліни – на базі Кримського факультету фізичної культури спорту та туризму ЗНУ. Із 2006 року – спочатку викладач кафедри видавничої справи та редагування факультету журналістики, а потім і доцент цієї кафедри (2011 р.).

У 2006 році Наталія Тяпкіна успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Демонологічна лексика української мови» за спеціальністю «Українська мова». Незабаром вона розпочинає виконувати обов’язки заступника декана з профорієнтаційної роботи, потім виховної роботи, нині Наталія Іванівна – заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи.

Галуззю наукових інтересів шановної Наталії Тяпкіної сьогодні є: функціональна ефективність інформаційних потоків, електронні видання, чинники ефективності медіатексту тощо. Її авторський науковий доробок на сьогодні складає близько півсотні публікацій, які широко представлені у фахових наукових виданнях, а також 3 навчально-методичні посібники («Теорія масової інформації» (2011), «Українська мова у професійному спілкуванні (Синтаксис)» (2012), «Практикум з літературного редагування» (2018)), вона також співавтор навчального посібника «Основи медіакультури» (2016).

Окрім іншого, Наталія Іванівна керує студентською науковою групою «Особливості формування контенту оновлюваного електронного видання». Під її керівництвом були опубліковані понад 50  студентських наукових тез і статей.

Сама Наталія Іванівна ніколи не зупиняється на досягнутому, постійно вдосконалює свою педагогічну майстерність та підвищує кваліфікацію. Так, період з 27 листопада 2019 року по 10 квітня 2020 року вона пройшла  професійне стажування викладачки журналістики на досвіді європейського мовника за темою «Модель Громадянського ТВ Німеччини та імплементація досвіду в українських медіа», взяла участь в «Академії з прав людини для викладачів/викладачок журналістики» 2019-2020 років (спеціальна програма стажування/підвищення кваліфікації викладачів/викладачок журналістики; вісім місяців). У 2017 і 2019 роках вона брала участь у міжнародних семінарах «Виклики багатомовної освіти в Україні» (Естонська Республіка), семінарі «Перспективи багатомовної освіти в Україні в контексті євроінтеграції»), засіданні науково-методичної комісії з журналістики на базі Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка – «Розробка варіативної частини навчального плану на основі стандарту вищої освіти: компетентнісний підхід», «Права людини та медіа в Україні», голови комісії з журналістської етики в Україні Андрія Куликова, голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, експертів правозахисних та громадських організацій) тощо.

Активна й ініціативна, творча та яскрава особистість Наталії Іванівни найкращим чином виявляється в її організаторських здібностях. Вона завжди у вирі подій факультету: щороку виступає членом журі Малої академії наук; членом оргкомітету Всеукраїнського медіафестивалю та багатьох інших заходів, таких як «Шкільні медіа – розвиток громади», міжнародна науково-практична конференція «Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, методологія медіадосліджень, практика», була організатором професійно орієнтованого тренінгу «Толерантність медіа» 2019 для студентів факультету журналістики і підготовка студентів до участі у правозахисному конкурсі.

Свої знання й увесь свій досвід Наталія Іванівна сьогодні передає студентам факультету журналістики, яким викладає цілу низку базових дисциплін: «Теорія масової інформації», «Електронні видання», «Літературне редагування», «Типологія помилок та коректура», «Українська мова у професійному спілкуванні (Синтаксис)», «Логічні методи аналізу тексту», «Медіакультура» тощо. Багато поколінь випускників факультету журналістики, які сьогодні успішно працюють в традиційних та електронних ЗМІ, завдячуюють своїми глибокими знаннями саме Наталії Іванівні, яка багато років упродовж навчання була їхнім кращим другом і наставником.

Наталія Іванівна володіє особливою енергією творення, якої вистачає на увесь факультет, певно, що цю енергію вона черпає із своїх приголомшливих подорожей, до яких має снагу, із успіхів сина, випускника Колумбійського університету, із уваги усіє її родини, близьких і друзів, яких вона встигає оточувати теплом і любов’ю.

Увесь багатотисячний колектив ЗНУ і, зокрема, факультету журналістики щиросердно вітає шановну Наталію Тяпкіну з її ювілейним днем народження! Окрему вдячність на адресу Наталії Іванівни висловлюють її студенти та випускники – за мудрість її батьківських порад, за вміння всім завжди допомагати, за її особистий приклад, її горіння та професіоналізм, який завжди надихає молодь! Колеги, друзі та її учні зичать іменинниці здоров’я і процвітання, а ще – багатьох нових звершень!