Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ провели профорієнтаційний захід «One day at University» в режимі онлайн

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ провели профорієнтаційний захід «One day at University» в режимі онлайн

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ провели профорієнтаційний захід «One day at University» в режимі онлайн
13.11.2020 12:01 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування факультет соціальної педагогіки та психології профорієнтаційна діяльність «One day at university»

Одинадцятого листопада на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках профорієнтаційного заходу «One day at university»  в режимі конференції Zoom провели низку тематичних занять для старшокласників. Крім того, під час цього заходу відбулося знайомство старшокласників шкіл міста й області із вподобаним ними факультетом. На захід завітали 86 вступників зі шкіл м. Запоріжжя та Запорізької області: Запорізька гімназія № 28, Запорізький класичний ліцей, Запорізький навчально-виховний комплекс №63, Запорізький багатопрофільний ліцей № 99, Запорізький технічний ліцей, Запорізький гідроенергетичний коледж, Григорівський НВК, Токмацькі заклади освіти тощо.

Організаторами заходу стали декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко та заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету соціальної педагогіки та психології Олена Лещенко. Також до проведення цього заходу долучились й інші викладачі факультету: Анна Виноградова, Тетяна Турбар, Тетяна Петрик, Надія Стадніченко, Уляна Авраменко, Олена Андрющенко, Олена Самсонова, Анна Чемерис, Юліана Мацкевіч, Ганна Чорна, Оксана Лукасевич, Наталія Соколовська та інші. Організатори «One day at university на СПП» вдячні проректору Юрію Каганову за сприяння у проведенні заходу за допомогою zoom-платформи університету.

Під час онлайн-конференції викладачі й студенти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ допомогли абітурієнтам зазирнути в студентське життя, дізнатися про такі спеціальності факультету: «Психологія», «Соціальна педагогіка», «Спеціальна освіта», «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Театральне мистецтво», «Графічний дизайн». Для всіх учасників заходу організували захопливу програму, яка передбачала взаємодію з абітурієнтами у різних тематичних секціях за спеціальностями факультету і включала 5 різних фахових занять за такими темами: «Безвучно говорити та інші надможливості суперпедагогів», «Антракт?», «Подорож у світ психології», «Колористика сучасних брендів» і «Навчання через гру».

Вітаючи учасників заходу, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко відзначила, що в ЗНУ розпочалася низка днів відкритих дверей онлайн і факультет соціальної педагогіки та психології провів такий захід першим. Також вона познайомила учасників заходу з досягненнями факультету, освітніми програмами, можливостями для продуктивного навчання  та запросила майбутніх вступників приєднатися до великої освітянської родини факультету і вишу.

Модератором онлайн-зустрічі виступила заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету соціальної педагогіки та психології Олена Лещенко, яка познайомила всіх із розкладом тематичних занять і зазначила, що цей захід – гарна можливість зануритись у спеціальність.

Першу вправу для студентів-логопедів пари «Безвучно говорити та інші надможливості суперпедагогів» також провела доцент кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Олена Лещенко. Вона навчала учасників знайомитись за допомогою жестової української мови. Охочі вступники із захопленням показували своє ім’я за допомогою жестів. 

Не менш яскраво було презентовано спеціальність «Соціальна робота» (освітня програма «Соціальна педагогіка»). Викладач кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Уляна Авраменко провела вправу «Дерево життя», під час якої учасники визначали пріоритети в житті та шукали «коріння» успіху. 

За допомогою доцента кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Юліани Мацкевіч старшокласники створювали хмаринку слів із «Гнучких навичок», які можна розвинути у себе та навчитись розвивати в інших, отримавши освіту за цією спеціальністю. Учасники зацікавлено та швидко виконали це завдання, за яким можна зробити висновок, що така гнучка навичка, як активність, у них вже розвинена дуже добре, й саме таких студентів і чекають в ЗНУ.

Кафедра акторської майстерності запропонувала майбутнім абітурієнтам  на кілька хвилин стати студентами – майбутніми акторами кіно й театру, уявити себе зірками кінострічок та славетних театральних сцен. Уявити аплодисменти та квіти, які вам дарує вдячний глядач, вигуки «браво» та «біс». Але щоб все це втілилося в життя в майбутньому, потрібна щоденна титанічна робота над голосом, пластикою тіла, вокальними навичками, хореографічними, дикцією. Тож на парі з майстерності актора тренування з дикційної виразності мови провела викладач зі сценічної мови та майстерності актора, заслужена артистка України, к.пед.н. Надія Стадніченко.

Доцентка кафедри психології Оксани Лукасевич, презентуючи спеціальність «Психологія», запросила гостей на пару «Подорож до світі психології», де майбутнім випускникам було запропоновано взяти участь у японській психологічній грі «Під небом блакитним». Для цього їм необхідно було зануритися у світ фантазії та застосувати свою уяву, обрати найбільш заспокійливе та розслаблююче зображення з представлених на екрані: біла засніжена рівнина, голубий морський простір, гори, вкриті зеленню, поле з жовтими квітами. До кожного зображення було надано відповідну інтерпретацію про внутрішній світ особистості, про емоційні та поведінкові особливості та про ставлення до світу навколо. Наприкінці висловили побажання щодо застосування своїх можливостей у майбутній професійній діяльності. На цьому заняття представили цікавий та оригінальний підхід до саморозкриття, спосіб проникнути у глибини сутності, про які абітурієнти раніше не знали.

Темою онлайн-заняття від викладачів «Графічного дизайну» була «Колористика брендів». Вплив кольору в дизайні надсильний, і впродовж 15 хвилин майбутні абітурієнти поринули у світ колірних моделей, гармоній та комбінацій. Викладачі кафедри акторської майстерності та дизайну Анна Виноградова та Ганна Чемерис продемонстрували як сучасні фахові наукові дослідження за цією темою, так і наочну візуалізацію колористичних рішень на прикладах популярних фільмів і музичних відеокліпів українських виконавців. Так, на лекціях із «Дизайну» можна побачити як роботи Моне, так і кліпи Монатіка.

Кафедра дошкільної та початкової освіти ЗНУ запропонувала абітурієнтам заняття (міні-тренінг) із дисципліни «Навчання через гру», модераторами заходу виступили викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Ганна Чорна, студенти другого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» Грабовенко Євгенія, Озерова Вікторія та Огилько Анастасія. Студенти привітали майбутніх абітурієнтів та запросили на фізкульт-хвилинку «Роби з нами! Роби, як ми! Роби краще за нас!». Майбутнім студентам запропонували трішки відпочити та порухатись, взяти будь який-аркуш паперу, встати та весело повторювати рухи під веселу дитячу пісеньку. Далі запропонували гру «Асоціацію». Учасники за допомогою чату або озвучували свої асоціації згідно кольору цеглинок LEGO.

Під час гри «Візерунок» майбутнім студентам запропонували: за кожною цеглинкою буде закріплено рух, за сигналом «Старт» пропонується виконувати рухи. Коли учасники доєднались, вийшов чудовий ритмічний малюнок. Ще гостям запропонували скласти історію про чашку та запросили на навчання за цією спеціальністю.

Інтерактивні завдання, яскраві приклади на екрані, сучасний підхід до викладання і невимушена творча атмосфера запам’яталися старшокласникам, які підтвердили свою зацікавленість спеціальностями факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ. У Zoom-чаті вступники залишили десятки позитивних відгуків після проведення пар онлайн. Новий формат заходу отримав схвалення від випускників шкіл і коледжів, тож наступного разу їм неодмінно буде ще більше цікавинок та лайфхаків від факультету соціальної педагогіки та психології.

Наприкінці заходу Олена Лещенко запросила учасників долучатись до сторінки факультету у соціальних мережах, а 16 грудня приєднатись до онлайн-зустрічі з деканом факультету соціальної педагогіки та психології з метою отримання вичерпної інформації про вступ 2021.

Факультет соціальної педагогіки та психології — це факультет успіху, де кожен зможе розкрити свій власний потенціал, реалізувати себе. Адже самореалізація важлива для особистості та її персонального щастя. Тому організатори висловили побажання до учасників заходу зустрітись на парах у 2021 вже у якості студентів спеціальностей факультету соціальної педагогіки та психології. 

 

Схожі новини