Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ взяли участь у літературних вечорницях онлайн

Студенти Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ взяли участь у літературних вечорницях онлайн

Студенти Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ взяли участь у літературних вечорницях онлайн
13.11.2020 09:08 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий фаховий коледж літературні вечорниці дистанційне навчання

11 листопада студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь в літературних вечорницях. Захід відбувся на платформі «Zoom», в рамках декади популяризації філологічних дисциплін «Українська – це модно! Українська – це сучасно!». Його організували викладачі української мови та літератури.

Літературні вечорниці – без перебільшень, найочікваніший захід, що проводився в рамках популяризації філологічних дисциплін. Варто зазначити, що у стінах коледжу його організовували неодноразово, студенти ніколи не були до нього байдужими. Цьогоріч, навіть за нетипових обставин – в умовах дистанційного навчання, – викладачам української мови вдалося зберегти традиції, зробити внесок у розвиток творчості сучасної молоді, провівши захід дистанційно.

Головна модераторка заходу рим і ямбів Вікторія Орманжи радо привітала студентів і запропонувала розпочати «поемтелінг». Для підтримання символіки й атмосфери українського літературника було обрано вірш найвідомішого українського поета романтика, реаліста Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя» (майстерно декламував Данило Макаренко). Далі, студенти один за одним , не соромлячись, ділилися своїми авторськими поетичними, прозаїчними доробками. Найактивнішими поетами виявилися: Даніїл Маковоз, Руслана Дітковська, Поліна Мороз, Тетяна Алдошина, Данило Макаренко. А от прозаїків, як виявилося, у коледжі менше. Лише один автор, Ярослав Євсюков, представив літературному угрупуванню ЕПФК ЗНУ свою замальовку. Окрім поетів та прозаїків, на заході були присутні ті, хто оцінювали плоди творчості, коментували. Тобто це були студенти на кшталт літературних критиків. Найактивнішими з них стали Поліна Паламарчук і Марія Сізінцова.

Навіть факт дистанційного спілкування не зробив цей літературний вечір менш надихаючим і атмосферним. Студенти дякують викладачам за можливість розкритися та знайти однодумців, ловіть фідбек:

«Була дуже затишна атмосфера. І хоча через екран монітору складніше спілкуватися, аніж в живу, студенти змогли передати емоції та навіть довести до сліз. Вражена, що такі талановиті люди навчаються зі мною», – студентка групи К61-18 Паламарчук Поліна.

«Я вперше побував на літературних вечорницях, і це було досить круто та незвично. Було неймовірно цікаво послухати інших юних письменників та розповісти власні вірші, провести час, розмовляючи про знаменитих поетів та прозаїків. Сподіваюсь, це був не останній подібний захід», – студент групи К121-18 Маковоз Даниїл.

«Мені все дуже сподобалось! Навіть після виступів усіх людей, які читали власні вірші й прозу, мені теж захотілось щось написати та розповісти Взагалі, я дуже рада, що мене запросили! Тому дякую вам. Думаю, наступного разу, щось напишу і буду разом з вами читати», – студентка групи К121-19 Сізінцова Марія.

«Літературний вечір був, дійсно, атмосферним. Хоч і проходив в умовах карантину, але це не завадило нам відчути на собі всі тонкощі чарівних поезій доповідачів. Окреме спасибі Вікторії Євгеніївні за той настрій, який вона створила від самого початку вечора. Справді талановиті студенти навчаються в нашому коледжі, які вже в першого курсу добре володіють вмінням писати гарні вірші. Загалом, дякую всім, хто слухав мої поезії і читав свої», – студентка групи К61-18 Алдошина Тетяна.

 

Поліна Мороз

 

 

 

Схожі новини