Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного інституту, начальниця відділу впровадження електронних сервісів центру управління інфотехнологіями міськради Олена Боровська

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного інституту, начальниця відділу впровадження електронних сервісів центру управління інфотехнологіями міськради Олена Боровська

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного інституту, начальниця відділу впровадження електронних сервісів центру управління інфотехнологіями міськради Олена Боровська
23.11.2020 11:10 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Історії успіхів випускників ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут кафедра інформаційної економіки підприємництва та фінансів відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні наша розповідь – про досвід професійного становлення та студентські роки вихованки кафедри економічної кібернетики (зараз кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів) інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Олени Боровської, на сьогодні –начальниці відділу впровадження електронних сервісів КП «Центр управління інформаційними технологіями» Запорізької міської ради.

Середню освіту Олена Боровська отримала за гуманітарним напрямом. Але виш і кафедру дівчина обирала такі, де, за її словами, «не було б креслення, фізики та хімії, але було багато-багато математики. А де ж може бути більше математики, аніж на кафедрі економічної кібернетики?». Навчалася Олена в академії із захопленням, нерідко дивуючи викладачів глибиною знань і тієї швидкістю, з якої опановувала нову інформацію й користувалася нею. Як розповідає Олена, наприкінці  навчання перед нею постало питання: як бути далі? Залишитися у виші й вчитися в аспірантурі чи знайти для себе іншу цікаву роботу, де можна було б проявити себе, реалізувати отримані знання, створити щось по-справжньому корисне для міста і його людей.

Олена Боровська обрала другий варіант. І сьогодні вона не лише начальник відділу впровадження електронних сервісів комунального підприємства «Центр управління інформаційними технологіями» Запорізької міської ради. Вона є й головою громадського об’єднання «Smart City Zaporizhzhia», а це дозволяє дівчині втілювати в життя рідного містановітні технології. Олені подобається ділитися досвідом з молоддю, беручи участь у багатьох проєктах. Наприклад, вела заняття в Академії інженерних знань (проєкт «Ми – це місто»), є учасницеюрізноманітних навчальних програм для молоді тощо.

У своєму інтерв’ю Олена поділилася спогадами про роки навчання і розповіла про подальшу професійну кар’єру.

- Олено, які спогади залишилися в Вас про роки навчання?

- Студентські роки – це найяскравіший спогад мого життя. Найкращі викладачі, дружня група, цікаві пари та розваги після них. У нас не було вільного часу, ми були в постійному стані захоплення від того, що ми робимо. Але найяскравіший спогад, напевно, такий: Олексій Володимирович Василенко на першій парі запитував у нас, хто з якої школи і не міг зрозуміти, що я, випускниця гуманітарної школи з поглибленим вивченням англійської мови, роблю на цій спеціальності. Після мого першого «А» з вищої математики він був досить здивований, а згодом звик. А потім якось на першій парі з теорії ймовірності наш викладач Олександр Миколайович Ісаєнко (Царство Небесне цій дивовижній людині) загадав загадку, на яку ніхто не відповів. Я підняла руку і відповіла правильно. На мій подив, він запитав в мене: «Олена?», я кажу: «Так». «Ага, мене попереджав Василенко, що цього року серед кібернетиків гуманітарій “затесався”».

- Хто з викладачів найбільше запам’яталися Вам і чим саме?

- Безумовно, мені чимось запам’ятався кожен викладач, але є ті, хто залишив особливий відбиток у моїй пам’яті. Це – Олексій Василенко, викладач із найпрогресивнішими методами навчання, найжорсткішою дисципліною. Але при цьому, саме завдяки його викладанню, я так сильно та назавжди полюбила математику. А ще, найхаризматичніший декан, у якого завжди можна було навчитися чомусь новому, який завжди вчив нас дивитися на речі під іншим кутом – В’ячеслав Глущевський. Я вдячна долі за те, що Станіслав Солодухін був моїм дипломним керівником – він навчив мене завжди шукати нестандартні способи розв’язання поставлених задач, творчо підходити до своєї роботи й мислити максимально нетривіально. А джерелом жіночої мудрості кафедри для мене стала Вікторія Хорошун. Настільки зрозуміло й просто викладати складні предмети на нашій кафедрі не вмів ніхто – вона завжди знаходила необхідні слова, щоб донести інформацію до нас зрозумілою нам мовою. А нашими незмінними помічниками на практичних заняттях були Іван Клопов та Євген Мержинський, саме з ними ми здобули цінні та важливі практичні навички.

- Як Вам допомагає в професійній діяльності отримана освіта? Як бачите свою подальшу кар’єру?

- Вища освіта навчає головному: мислити. А наша кафедра навчає стратегічному та критичному мисленню, нестандартним способам рішення задач. А далі треба тільки ці знання та навички вміти використовувати. Найбільш корисним у професійній діяльності для мене стало вміння структурувати, аналізувати та досліджувати великі масиви даних та шукати необхідну інформацію нестандартними методами.

- Восени 2019 р. Ви стали координатором «Smart City Zaporizhzhia». Розкажіть, будь ласка, про цей напрямок діяльності.

- Майже 4 роки я займаюся впровадженням електронних сервісів у рідному місті. У 2019 році ми з однодумцями вирішили створити громадську організацію «Smart City Zaporizhzhia», головним завданням якої є популяризація електронних сервісів та послуг, залучення жителів міста та локального бізнесу до управління містом, а також покращення цифрових навичок та цифрових прав громадян. Я впевнена, те, що можна автоматизувати – треба автоматизувати! А Smart-реальність вже існує та використовується багатьма країнами світу.

- Ви – партнер-стейкхолдер для рідної кафедри, вже маєте власний досвід викладання. Що Ви робити в цьому напрямку?

- Для мене це, дійсно, велика честь – стати партнером-стейкхолдером моєї кафедри, фантастичний досвід і втілення моїх дитячих мрій про викладання. Свою роль бачу так: я хочу донести студентам, що кафедра, яку вони обрали, зможе створити з них справжніх «універсальних солдатів» –фахівців у будь-якій галузі, яку вони оберуть. Адже серед випускників нашої кафедри є висококласні аналітики, економісти та науковці, директори ІТ-компаній, талановиті програмісти, бізнесмени та менеджери топ-компаній. Спектр галузей дуже широкий. Я на практичних прикладах покажу, що вони зможуть вміти після випуску. Ще я дуже сподіваюся, що така співпраця буде взаємно корисною, і студенти зможуть запропонувати цікаві ідеї, нововведення та напрямки розвитку, про які ми не думали.

- Як відбуваються заняття з першокурсниками інституту?

- Мені дуже подобається сучасна молодь. Вони фантастичні! Я це точно знаю, адже завдяки моїм теплим стосункам із молодшою сестрою я проводжу з ними доволі багато часу. Тому я з радістю спілкуюся з першокурсниками, але, одночасно з цим, дуже хвилююся й від усього серця сподіваюсь, що їм подобаються мої лекції, що їм цікаво і що це стане їм в нагоді. Особливо мене вразили першокурсники, які вступили до вишу після повернення із зони АТО, – це суперкрутий крок, який вражає мене й викликає неабияку повагу.

- Що Ви побажаєтесьогоднішнім студентам і абітурієнтам?

Не витрачати часу даремно. Студентські роки - це час для того, щоб пізнати світ. У тебе є час на те, щоб читати книжки, генерувати ідеї, подорожувати, щодня дізнаватися про щось нове! У тебе є можливість отримати відповіді на всі запитання від надзвичайно розумних людей – викладачів. Не втрачай цей час марно!

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини