Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ проводять заняття онлайн-школи медіаграмотності для громад Запорізької області

Викладачі ЗНУ проводять заняття онлайн-школи медіаграмотності для громад Запорізької області

Викладачі ЗНУ проводять заняття онлайн-школи медіаграмотності для громад Запорізької області
26.11.2020 09:04 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет Факультет журналістики грантова діяльність медіаграмотність

Філологічний факультет і факультет журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжують реалізовувати свої грантові проєкти в рамках міжнародної програми «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти та науки і Академією Української Преси.

Зокрема, тривають тренінги за проєктом «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» (координатор – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко), що спрямовано на підвищення інфо-медійної грамотності учнів 9-11 класів і вчителів загальноосвітніх шкіл Широківської та Біленьківської громад Запорізької області.

Протягом листопада кандидати наук із соціальних комунікацій, доценти кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова та Юлія Любченко провели два тригодинні тренінги на тему «Довіряй, але перевіряй: мова ворожнечі, маніпуляції, фейки, стратегії та інструменти перевірки медіаповідомлень». Заходи відбувалися дистанційно на платформі Zoom із використанням цифрових засобів навчання: інтерактивних дошок і хмарних сервісів, онлайн-опитувань і аудіовізуальних ресурсів. Учні виявляли фейки, визначали маркери дезінформації та неправдивих повідомлень, училися відрізняти факти від суджень, уникати мови ворожнечі і негативних стереотипів.

Школа медіаграмотності стала ще й чудовим профорієнтаційним майданчиком для майбутніх філологів і журналістів, оскільки подібні тренінгові проєкти не лише несуть учням нові знання та навички, а ще й допомагають визначитися з професійними уподобаннями.

Грантові активності тривають, і попереду на учасників чекають ще низка онлайн-заходів: тренінги з кібербезпеки й особливостей використання соціальних мереж, конкурси для школярів і курс підвищення кваліфікації для вчителів-словесників.

 

 

 

 

Схожі новини