Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ почалися тренінгові програми в рамках проєкту «Галактика Цукерберга»

На факультеті журналістики ЗНУ почалися тренінгові програми в рамках проєкту «Галактика Цукерберга»

На факультеті журналістики ЗНУ почалися тренінгові програми в рамках проєкту «Галактика Цукерберга»
30.11.2020 14:40 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики проектна діяльність медіаграмотність тренінгові програми

Двадцять восьмого листопада на факультеті журналістики у співпраці з Громадською організацією “Всеукраїнська співдружність “Пошук зниклих дітей” стартувала тренінгові програма в рамках конкурсу учнівських та студентських робіт «Галактика Цукерберга» (керівник – к.філол.н., доцент кафедри видавничої справи та редагування Наталія Тяпкіна). «Галактика Цукерберга» є частиною проєкту"Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність", що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси.

Конкурс учнівських та студентських робіт «Галактика Цукерберга» проводиться для підтримки поширення інфомедійної грамотності з метою розвитку навичок критичного сприйняття інформації. Місія конкурсу – привернути увагу молоді до загроз інтернет-простору, залучити до протидії дезінформації, маніпуляціям у соціальних мережах, а також задіяти до формування запиту на якісний медіаконтент, генерований соціальними мережами, безпечну інформаційну діяльність, яка базується на дотриманні прав людини та принципів толерантності. Мета конкурсу: залучити учнів 9-11 класів шкіл, коледжів та училищ м. Запоріжжя і області, студентську молодь до медіадіяльності – виготовлення конкурсних робіт про загрози інтернет-простору. До участі приймаються письмові роботи (есе, аналітична стаття, лайфсторі, розслідування тощо), плакати, відео- та аудіороботи, фотороботи, соціальна реклама на теми, пов’язані з етичними нормами та правилами функціонування соціальних мереж, порушенням прав людини в інтернет-просторі, формуванням у молоді інформаційної культури.

Тематика першої тренінгової програми - «Толерантність в мережі як відповідальність» (спікер – Наталія Тяпкіна),«Мова ненависті та ворожнечі в соціальних медіа» (спікер – Людмила Чернявська), «Пошук зниклих дітей: допомога та шкода інформатизації» (Олександр Курінний) – охоплювала питання виявлення маркерів мови ненавистів інтернеті, прогнозування наслідків їхнього впливу, правил поведінки в мережі при спілкуванні підлітків із незнайомцями. На перших заняттях були присутні учні старших класів Запорізької гімназії 45, Гуляйпільського колегіуму "Лідер", Козацького ліцею (м. Запоріжжя), Запорiзький технічний лiцей, Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ та інші.

Наступні заняття з учнями плануються на 5 грудня. У програмі: «Інформаційні ризики онлайн-ігор» (спікер – Вікторія Ковпак), «Ера онлайн шпигунів та антисоціальних мереж» (спікер – Наталія Лебідь), «Інтернет як джерело інформації: фактчекінгові прийоми» (спікер – Віктор Костюк). Хештеги проєкту: #Вивчайтарозрізняй #МиМедіаграмотні


Факультет журналістики

Схожі новини