На факультеті СПП провели всеукраїнську онлайн-коференцію щодо стратегії розвитку професійної підготовки та естетичного виховання майбутніх акторів і дизайнерів у третьому тисячолітті

Нещодавно на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University) в онлайн-режимі на платформі ZOOM відбулося відкриття ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Стратегія розвитку професійної підготовки та естетичного виховання майбутніх акторів і дизайнерів у третьому тисячолітті», присвяченої 20-річчю заснування кафедри.

Організаторами заходу стали співробітники кафедри акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету. Співорганізаторами –  Харківський національний університет мистецтв імені. І.П. Котляревського, театральний факультет, кафедра майстерності актора, Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка, факультет мистецтв, кафедра театрального мистецтва і Херсонський державний університет, факультет культури і мистецтва, кафедра культурології.

Усього у заході взяла участь 91 особа, зокрема, з інших міст – 20. Серед них – представники таких закладів освіти та установ: Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, Національний академічний драматичний театр імені І. Франка, Харківська державна академія культури, Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського, Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка, Херсонський державний університет, ЗВО «Університет імені Альфреда Нобеля» (м. Дніпро) а також – Запорізький академічний обласний театр юного глядача та Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури.

На початку конференції усіх її учасників та побажала їм плідної праці декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко.

Розпочалася робота наукового засідання виступом завідувачки кафедри, докторки педагогічних наук, професорки Галини Локарєвої. Варто відзначити, що викладачі кафедри разом зі студентами беруть активну участь у конференції.

Робота її учасників тривала за такими напрямками:

1. Концептуальні засади професійної підготовки майбутніх акторів, дизайнерів: теорія та перспективи.

2. Проблеми і досвід застосування інноваційних технологій у підготовці акторів театру та кіно; дизайнерів.

3. Художньо-естетичний потенціал театрального мистецтва у вихованні творчої особистості майбутнього фахівця.

4. Різні види мистецтва у формуванні професійного тезаурусу актора театру та кіно; дизайнера.

За результатами роботи конференції тези учасників будуть опубліковані у збірнику матеріалів.

Крім того, учасники конференції розробили низку рекомендацій:

1. Укласти договір про співпрацю між Запорізьким національним університетом та Херсонським державним університетом;
  2. Розширити міжнародну співпрацю з зарубіжними театральними установами й започаткувати програму обміну досвідом, інформацією та мистецькими проектами;
  3. Брати участь у міжнародних фестивалях театрального мистецтва;
  4. Надати можливість учасникам конференції надрукувати статті у «Віснику Запорізького національного університету: збірнику наукових праць. Педагогічні науки»;
  5. Організувати обмін творчими виставами навчальних театрів закладів вищої освіти, що брали участь у конференції.