Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець філологічного факультету, журналіст, депутат Запорізької міської ради, член депутатської групи «Ветерани АТО» Володимир Москаленко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем філологічного факультету, журналістом та депутатом Запорізької міської ради Володимиром Москаленком.

- Розкажіть, будь ласка, чому для навчання Ви обрали сааме філологічний факультет ЗНУ?

- Філологічний факультет обрав, бо найбільше за все любив читати. Захоплення літературою пересилило всі решту захоплень.

- Які моменти навчання в університеті найбільше закарбувались у Вашій пам'яті. Чи згадуєте Ви своїх викладачів?

- Найбільше, чомусь, запам'ятався перший курс. Це був досить буремний період у житті. Валився Радянський Союз, і я з однодумцями брав у цьому посильну участь. Зокрема, ми готували в Запоріжжі, так би мовити, філію студентського табору з Майдану Незалежності, тепер це називають Революцією на граніті. Навіть існувала перспектива бути відрахованим, але викладачі філфаку проявили справжню солідарність із такими студентами, як я. Можливо, я все на «відмінно» й не знав під час іспитів, але сесію склав на відмінно. Практично всіх викладачів пам'ятаю. Із деякими потім працював разом, коли був сумісником на кафедрі журналістики. Із деякими і досі підтримую зв'язок. На жаль, деякі наші тодішні викладачі пішли з життя. Але це не значить, що вони не поруч із нами. Пам'ять химерна така штука.

- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим вони займаються зараз?

- З одногрупниками так, щоб організовано, зустрічалися лише одного разу. Про декого знаю навіть більше ніж хотів би. Про декого нічого не знаю, зв'язок, на жаль, урвався, але радий бачити всіх. Тим більше, що за бажанням мене дуже легко знайти будь-кому. А з однією однокурсницею ми разом вже 27 років. Це – моя дружина Оксана.

-Чим Ви займаєтесь сьогодні та чому обрали саме цю галузь?

- Сьогодні займаюсь журналістикою. А філологія в цьому неабияк допомагає.

- Як Ви починали свій шлях журналіста? Розкажіть про свій перший досвід роботи.

- Почав журналістський шлях із відділу інформації Запорізької обласної державної телерадіокомпанії, працював репортером, вів прямі ефіри інформаційних програм, працював на радіо. Тепер – у газеті та в онлайн-форматі. Перші сюжети були досить прості, отримував завдання від головного редактора й намагався всебічно висвітлити тему.

- Що Вас надихає в роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Надихає в роботі розуміння, що я можу для аудиторії щось зробити більш зрозумілим. Не знаю, що можна вважати здобутком у роботі.

- Чи є у Вас якісь професійні пріоритети?

- Усі мої пріоритети достатньо прості й викладені в Етичному кодексі українського журналіста. Писати та говорити правду. Цього, як на мене, цілком достатньо.

- Чи змінилось у Вас уявлення про журналістику від початку роботи?

- Уявлення про журналістику, звичайно, змінилося. Не все так романтично, як видавалося спочатку. Змінюється світ, змінюється й журналістика. Не завжди в кращий бік, на жаль.

- Що порадите сучасним студентам та випускникам ЗНУ?

- Студентам порадив би одне: здобувати якомога більше знань зараз, поки є час. Надолужувати згаяне досить важко.

Анастасія Сафонова