Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тривають активності онлайн-школи з медіаграмотності для школярів громад Запорізької області

Тривають активності онлайн-школи з медіаграмотності для школярів громад Запорізької області

Тривають активності онлайн-школи з медіаграмотності для школярів громад Запорізької області
11.12.2020 13:35 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет факультет журналістики проєктна діяльність співпраця зі школою

Філологічний факультет та факультет журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжують реалізовувати свій грантовий проєкт «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» (координатор – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко) в рамках міжнародної програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти та науки і Академією Української Преси.

Викладачі кафедри української літератури Наталія Горбач і Валентина Ніколаєнко провели два тригодинні тренінги, спрямовані на підвищення інфомедійної грамотності учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл Широківської та Біленьківської громад Запорізької області.

Школярі під керівництвом тренерок проєкту опановували «Територію (не)безпечного інтернету» й з᾽ясовували, яка відповідь на питання: «Соцмережі: що, як і чому говорять мені Фейсбук та Інстаграм?». Вони дізналися чимало нового, звернули увагу на небезпеки, які чатують на користувачів у соціальних мережах, і як від них уберегтися. Порушили питання про найпоширеніші причини стресу в соцмережі й емоційне зараження, а також про індустрію краси, ботів і тролів, булінг тощо. Цифрові засоби навчання: хмарні сервіси, онлайн-опитування, аудіовізуальні ресурси – допомогли закріпити не лише те, що знали, а й здобуті знання на практиці. Навчання, тренування, обговорення й диспути – тригодинні тренінги пролетіли, як мить.

Активності за грантовою програмою продовжуються: попереду підвищення кваліфікації – тренінги та воркшопи – для вчителів-предметників Широківської та Біленьківської громад.

 

Схожі новини