Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

БАБАК Іван Ілліч

Славетні запоріжці / Всi персоналії / БАБАК Іван Ілліч

(26.07.1919, с. Олексіївка, Нікопольського р-ну, Дніпропетровської обл. – 24.06.2001, м. Полтава) – Герой Радянського Союзу (1943). Закінчив Запорізький державний педагогічний ін-т. Працював учителем хімії й біології в середній школі Приморського р-ну Запорізької обл. У Червоній Армії з 1940. 1942 закінчив Сталінградське військове авіаційне училище. На фронтах Великої Вітчизняної війни з 1942. Командир ланки 100–го гв. винищувального авіаційного полку Південного фронту. Молодший лейтенант. Відзначився у боях при звільненні м. Маріуполь і прориві оборони противника на р. Молочній (Запорізька обл.). За роки війни особисто збив 37 літаків противника і чотири у групі. 1945 – командир 16-го гвардійського винищувального авіаполку, яким раніше командував уславлений льотчик О. Покришкін. До 1947 командував 32-м гв. винищувальним авіаційним полком. У 1947 закінчив Вищі офіцерські льотно-тактичні курси. З 1949 капітан Б.  – у запасі. Мешкав у м. Полтава і працював учителем. Автор книги «Звезды на крыльях» (1981). Підтримував зв’язки з Запорізьким краєм. Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни І ст., Червоної Зірки, двома орденами Червоного Прапора, медалями.

Літ: Герои Советского Союза: Краткий биографический словарь: В 2-х т. –  М., 1987.– Т.1.– С.97.