Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ активно працюють над проєктами із підвищенням кваліфікації

Викладачі ЗНУ активно працюють над проєктами із підвищенням кваліфікації

Викладачі ЗНУ активно працюють над проєктами із підвищенням кваліфікації
18.12.2020 13:31 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University центр післядипломної освіти курси підвищення кваліфікації допомога колишнім військовослужбовцям

Для співробітників центру післядипломної освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Лілії Головко, Ірини Гречкіної, Луізи Муцураєвої та його керівника Сергія Ільїна допомога звільненим у запас військовослужбовцям та членам їхніх родин адаптуватися до цивільного життя й отримати нову, затребувану в українському суспільстві спеціальність, є одним з пріоритетних напрямків роботи.

У сучасних умовах людей, які потребують допомоги під час соціальної адаптації, стає все більше, і робота з ними потребує постійного професійного зростання. Розуміючи це, Сергій Віталійович нещодавно став учасником курсів з підвищення кваліфікації співробітників громадських організацій і регіональних представників Міністерства у справах ветеранів та місцевої влади щодо роботи з реалізації програм професійної та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів збройних сил України та членів їхніх сімей.

Курси були організовані Міжнародним фондом соціальної адаптації, Міністерством у справах ветеранів України, а також громадською організацією «Юридична сотня». А метою цього заходу стало прагнення передати співробітникам громадських організацій, регіональним представникам Міністерства у справах ветеранів та місцевої влади необхідні знання для впровадження моделі проєкту NUPASS «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему».

Заняття, які, у зв’язку з карантинними умовами, відбувалися в online-форматі, провели висококваліфіковані тренери від Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, Ольга Філіна, Тетяна Львова; від громадської організації «Юридична сотня» Марія Звягінцева, Юлія Морій, Вікторія Івасик, Наталя Шумінська, Вікторія Олійник, Вікторія-Наталія Фацієвич; від Міністерства у справах ветеранів - Віктор Сахно, Всеволод Стеблюк, Аліна Масло та Костянтин Татаркін.

Під керівництвом досвідчених тренерів слухачі курсів розглянули такі важливі питання, як особливості вирішення задачі професійної, соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей, сприяння їхньому працевлаштуванню та відкриттю власного бізнесу; законодавчі основи створення та функціонування громадських організації в Україні; законодавство у галузі справ ветеранів в Україні; використання соціальних мереж для просування соціальних проєктів; фінансова допомога, пільги для ветеранів і членів їхніх сімей; медичне забезпечення, санаторно-курортне лікування, психологічна реабілітація тощо.

Після завершення навчання всі учасники заходу отримали сертифікати та незабаром будуть залучені в якості консультантів проєкту NUPASS при його розширенні по території України в період 2021-2022 роки.

Як зазначив Сергій Ільїн, проведення таких циклів інтерактивних занять дуже важливо для подальшого розвитку організацій, що допомагають адаптуватися в цивільному житті колишнім військовослужбовцям. Як для колишніх військових, так і для членів їхніх родин дуже важливим є знайти себе, своє покликання в новому житті.

Не варто забувати й про те, що багато кому з них потрібна кваліфікована допомога психолога, а всім без виключення необхідно дізнатися про права, які вони мають як ветерани тощо. Тож знання, отримані під час інтерактивних занять на курсах, неодмінно стануть у пригоді для покращення, розширення та поглиблення програм перепідготовки та адаптації військовослужбовців та членів їхніх сімей.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

 

 

Схожі новини