Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті абітурієнти побували на онлайн-заході «Зустріч із деканом»

На історичному факультеті абітурієнти побували на онлайн-заході «Зустріч із деканом»

На історичному факультеті абітурієнти побували на онлайн-заході «Зустріч із деканом»
21.12.2020 11:41 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність зустріч із деканом

Днями на історичному факультеті ЗНУ відбулася онлайн-зустріч з абітурієнтами в рамках профорієнтаційного проєкту. Розпочав захід декан факультету, професор Володимир Мільчев. Він привітав гостей та висловив сподівання побачити їх в майбутньому як студентів історичного факультету. Старшокласники під час заходу мали змогу ближче ознайомитися із специфікою пропонованих освітніх програм, особливостями вступу у 2021 році та навчання, а також отримали відповіді на запитання, що їх хвилюють.

Декан надав розгорнуту інформацію щодо можливостей історичного факультету та перспектив навчання на ньому. Володимир Мільчев коротко презентував інформацію про факультет, а також розповів про специфіку освітніх програм, які сьогодні пропонуються вступникам і які є затребуваними у суспільстві, це – «Історія та археологія», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Середня освіта (Історія)». Він також звернув увагу на переваги навчання на історичному факультеті: «Я цілком впевнений, що ті 4 роки, які ви проведете на бакалавраті, а дехто – продовжить навчання і в магістратурі, стануть найкращими і найцікавішими у вашому житті. Ви матимете змогу взяти участь в захоплюючих археологічних експедиціях, під час яких здобуватимете досвід і незабутні враження. Працюватимете із дітьми у школах, спробуєте себе в якості педагога, якщо оберете спеціальність «Середня освіта (Історія)». Або проходитимете стажування на базі Міністерства закордонних справ України, Почесного консульства Республіки Болгарія, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької торгово-промислової палати,  туристичних агенцій як-от «Анекс Тур» тощо». А ще, як наголосив декан, важливим складником успіху майбутнього молодого фахівця є опанування ним іноземної мови під час навчання. Адже історичний факультет надає широкі можливості, аби його студенти і випускники мали змогу розвиватися не тільки професійно, а й виявляли і демонстрували широкому загалу свої різнобічні таланти. Така політика факультету і ЗНУ сприяє формуванню всебічно розвиненої, успішної особистості.

Заступниця декана з навчальної роботи Ірина Кривко у своєму виступі зупинилася на можливостях та перевагах вступу до кожної зі спеціальностей історичного факультету. Вона, передусім, акцентувала увагу учасників зібрання на політиці держбюджетного забезпечення, яку здійснює МОН України. Розподіл бюджетних місць залежить від пріоритетів щодо першочергово обраних вступниками закладів вищої освіти й результатів вступної кампанії. Так, за показниками 2020 року кількість бюджетних місць на спеціальностях історичного факультету складала 2-10. Отже, вступники, які претендують на бюджет, мають не тільки обрати першим пріоритетом ЗНУ, а й скласти предмети ЗНО із відповідно високими показниками. Наприклад, прохідний бал цього року на спеціальність «Історія та археологія» був вищим за 180, на «Середню освіту (Історія)» перевищував 160 балів, а на «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» – понад 190 балів. Однією з приємних новин, які повідомили вступникам 2021 року, стало те, що оплата за навчання на спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», як передбачається, буде дещо нижчою за попередній рік.

Перед учасниками зібрання виступила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Вона розповіла майбутнім вступникам про безкоштовні пробні тренінги, які багато років поспіль проводить ЗНУ в період підготовки до складання ЗНО та які довели свою ефективність. Вона, зокрема, нагадала учасникам зібрання, що незабаром закінчується реєстрація для учасників пробних ЗНО: лише до 20 грудня охочі можуть зареєструватися та подати відповідні документи в електронному вигляді за покликанням:

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=52016&lang=ukr&news_code=znu-zaproshu---usikh-okhochikh-do-uchasti-v-bezkoshtovnikh-probnikh-treningakh-iz-zno

Тестування в умовах карантинних обмежень цього року відбуватиметься на платформі Moodle ZNU. А ще, усі охочі зможуть пройти спеціально підготовлене для них пробне тестування з «Історії України», що побудоване у форматі ЗНО. Окрім цього, аби покращити свої знання в період підготовки до ЗНО та вступних випробувань, на базі ЗНУ з 18 січня по 23 травня працюватимуть чотиримісячні підготовчі курси: усі охочі можуть зареєструватися на сайті відділу, або зайти за покликанням:

http://sites.znu.edu.ua/vdpp/4200.ukr.html

Кількість предметів можна обирати за бажанням. Вартість підготовки з 1 предмету ЗНО – 930 грн за весь період навчання. На курсах працюють досвідчені викладачі, які мають досвід з підготовки вступників до складання ЗНО. Галина Микитів закликала: «Приєднуйтесь до спільноти учасників сайту відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, де ви зможете знайти багато корисної інформації, що допоможе вам успішно пройти ЗНО та вступну кампанію на шляху до омріяної спеціальності!».

Зареєструватися на сайті відділу можна тут:

http://sites.znu.edu.ua/vdpp/4205.ukr.html

На сторінці також вказана контактна інформація, електронні адреси та сторінки в соцмережах.

Заступниця декана історичного факультету з профорієнтаційної роботи Ірина Савченко зупинилась у своєму виступі на організації й особливостях проходження тренінгу з ЗНО з історії України. Емоційно забарвленою була розповідь про студентське життя від голови студради історичного факультету Моніки Татевосян. Моніка розповіла про переваги та цікавинки студентського життя на факультеті, наукову діяльність, роботу студентської ради, зокрема, допомогу в адаптації першокурсників до нового для них життя. Вона наголосила, що студентський актив передусім здійснює захист інтересів студентів історичного факультету, а також забезпечує підтримку молоді, зокрема й вступників – майбутніх студентів ЗНУ. А ще – керує цікавим і насиченим подіями студентським життям факультету. Тут вже два роки поспіль діє «Дебатний клуб», студенти історичного факультету беруть участь у загальноуніверситетських подіях. Вступникам продемонстрували відео- та фоторепортажі участі студентів у різномасштабних конкурсах, молодіжних заходах тощо. А ще – запросили взяти участь у заходах, спеціально підготовлених для вступників ЗНУ 2021 року.

Під час зустрічі представники історичного факультету відповіли на запитання вступників. Крім того, вони продовжуватимуть надавати відповіді усім, хто звернеться до них через соцмережі, за телефонами на сайті історичного факультету та на електронну пошту.

 

 

 

Схожі новини