Анонси / Новини / Незабаром у ЗНУ оголосять імена переможців конкурсу поетичного перекладу для учнів 10-11 класів середніх шкіл

23.12.2020 16:50

На факультеті іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели конкурс поетичного перекладу для учнів старших класів шкіл. Для перекладу були запропоновані відомі вірші визнаних американських авторів: поетеси Елізабет Бішоп «One Art» й поета Пола Лоренса Данбара «We Wear rthe Mask» – англійською мовою, французьких авторів Віктора Гюго «Je ne demande par autre chose aux forets»,Франсуа Купе «Matine d’octobre» – французькою мовою . У першому турі взяли участь 65 учнів шкіл міста й області. При оцінюванні перекладів враховувалися оригінальність творчих ідей, покладених в основу перекладу, точність перекладу і близькість до оригіналу, відчуття мови, передача змісту і краси тексту, адекватність лексико-граматичних та стилістичних засобів; розкриття культурно-специфічних особливостей перекладу, відображення змісту, якість римування, ритміка, естетична еквівалентність.

Для участі у другому турі конкурсу відібрано 18 перекладів учнів 10-11-х класів гімназії № 71, гімназії № 31, гімназії № 11, гімназії № 50, Академічного ліцею №23, гімназії № 2, Запорізького колегіуму № 98. Учні продемонстрували свої переклади у формі on-line презентацій у режимі zoom-конференції. Під час проведення другого туру конкурсу юні перекладачі представили коментарі до своїх робіт, які складалися з англомовного лінгвостилістичного аналізу оригіналу й включали визначення теми та ідеї вірша, а також – ставлення перекладача до твору й аналізу труднощів, із якими він стикається під час перекладу перекладач.
Представлені переклади оцінювала конкурсна комісія кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови: в. о. завідувача кафедри к. філол. н., доц. Запольських С. П., викладачі кафедри: к. філол. н., доц. Юнацька А.Б. та к. філол. н., доц. Пузанов В.М.
Результати конкурсу будуть оголошені, згідно з чинним Положенням конкурсу, через десять днів після проведення другого етапу конкурс , імена переможців будуть оголошені за певними номінаціями.