Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ тривають ремонтні роботи в корпусах і на території студмістечка

У ЗНУ тривають ремонтні роботи в корпусах і на території студмістечка

У ЗНУ тривають ремонтні роботи в корпусах і на території студмістечка
05.01.2021 10:53 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина ZNU Zaporizhzhia National University адміністративно-господарська частина ремонтні роботи благоустрій студмістечка

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) підбили підсумки минулорічних ремонтів будівель корпусів і гуртожитків, як відбувалися під особистим контролем керівництва університету, зокрема ректора Миколи Фролова та проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра. Водночас зараз тривають масштабні ремонтні роботи з подальшого покращення матеріально-технічної бази вишу.

Загалом упродовж 2020 року співробітниками рембудгрупи адміністративно-господарської частини та підрядних організацій було здійснено великий обсяг ремонтних робіт. Поточних ремонтів виконано на суму – 5,5 млн грн, із яких витрачено на:
- ремонт гуртожитків – 580 тис грн;
- ремонт навчальних корпусів – 4,5 млн грн;
- ремонтні роботи на базах відпочинку – 301 тис грн;
- благоустрій студмістечка – 37 тис грн.
На капітальні ремонти було спрямовано 8,72 млн грн, із яких на:
- ремонт навчальних корпусів – 8,7 млн грн;
- благоустрій студмістечка – 176 тис грн.
Нагадаємо також, що, завдяки спільному з Європейським інвестиційним банком проєкту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», у 2020 році Запорізький національний університет отримав кошти у сумі 44 млн грн, призначені для здійснення капітального ремонту та утеплення будівель гуртожитків №3 та №4. Реалізація даного проєкту дозволить покращити енергоефективність гуртожитків, провести утеплення фасадів, зовнішніх стін та покрівлі, фундаменту, здійснити заміну вікон, вхідних груп, капітальний ремонт теплового вузла разом із встановленням погодної автоматики, відремонтувати та пофарбувати зовнішні пожежні сходи, включно із люками. А також зробити ремонти приямків, встановити насоси для підкачування холодної та гарячої води, пожежні насоси, облаштувати протипожежні двері на запасних виходах, автоматичний вузол керування системою опалення та здійснити інші заходи з енергозбереження.
Не менш плідно в цьому напрямку розпочався і цей рік. Так, у начальному корпусі № 1 добігає кінця реконструкція приміщення музею історії ЗНУ. Тут облаштовуються нові стенди і вже незабаром відкриється виставкова експозиція, облаштована за новою концепцією.
У начальному корпусі № 2 завершується встановлення нових вікон, згідно з виконанням тендеру. У спортивній залі, що розташована на 3-4 поверхах правого крила будівлі, вже завершилися відповідні роботи й наразі вже встановлені всі 10 великих вікон і ще 8 малих вікон. В актовій залі корпусу роботи із встановлення 8 нових великих вікон також на стадії завершення.
На території вестибюлю навчального корпусу № 3 (біологічного) також можна побачити неабиякі перетворення. Тут відбулася перебудова кімнат № 200 та 219, в яких демонтували старі перегородки і відтепер облаштували одразу 4 приміщення. Тут співробітники підрядної організації відремонтували стіни, встановили нові перегородки, навісні стелі «Армстронг», на підлогу вклали лінолеумне покриття. Як передбачається, наразі будуть облаштовані кабінети декана біологічного факультету, кафедри та її завідувача.
Нагадаємо також, що на першому поверсі цього корпусу нещодавно були відремонтовані й переобладнані приміщення лабораторій – №№ 202, 204, 206 і 208, які отримали нове обладнання. Завершилися й роботи з ремонту та підготовки до експлуатації комп’ютерного класу й приміщення студентської ради біологічного факультету. Добігають кінця ремонтні роботи в аудиторії № 210, наразі до ремонту готують приміщення № 209.
Окрім іншого, на території тієї частини корпусу, де були здійснені ремонти, також встановлена система вентиляції.
Відбувся капітальний ремонт крівлі лівого крила в будівлі навчального корпусу № 4 (рожевого). Тут пройшли роботи із заміни шиферного покриття на металочерепицю та утеплення. Також були демонтовані старі дерев'яні вікна та встановлені нові металопластикові, наразі завершують облаштування відкосів до них в коридорах на усіх поверхах будівлі. Окрім цього, на 2 поверсі завершено реконструкцію приміщення жіночої вбиральні, де зробили ремонт, а ще – встановлено нову сантехніку, умивальники, бойлер для підігріву води, кабінки.
У будівлі навчального корпусу № 5 також завершено ремонтні роботи, пов’язані з переобладнанням і перебудуванням санвузлів на всіх трьох поверхах. У тому числі на першому поверсі обладнано приміщення для інклюзивної категорії відвідувачів.
Тривають ремонти й у будівлі навчального корпусу № 7 (просп. Соборний, 77). Тут здійснили повну заміну ввідного електрокабелю з обладнанням нової системи комутації до будівлі. Виконали також роботи з реконструкції водогону до навчального корпусу, а ще – проклали нові трубопроводи та під’єднали їх до мережі «Водоканалу». Провели й ремонт покрівлі даху.
Ще кілька аудиторних приміщень – №№ 101, 103, 105 – відремонтували у навчальному корпусі № 8.
Чималий комплекс будівельних робіт здійснюють співробітники АГЧ і на території інженерного навчально-наукового інституту. В його адміністративному навчальному корпусі № 9 завершено ремонти усіх туалетних кімнат. Відбуваються комплексні ремонтні роботи на крівлях будівель №№ 10, 11 та гуртожитків: тут зроблено цементну стяжку, а також вкладено двошарове покриття з руберойду.
Триває масштабне перетворення і на території другого поверху комбінату громадського харчування ЗНУ, де облаштовують коворкінг-центр. Тут завершено ремонт малої зали, а у великій залі вже вкладено керамічну плитку на підлогу. Обладнано вхідні двері для трьох скайпових кімнат, встановлена та підключена нова система опалення, пофарбовані стіни, облаштовуються навісні стелі. Необхідно наразі обладнати ще й розетки для підключення електрообладнання, вимикачі світла та інші дрібниці.
Окрім цього, не так давно відбулися планові ремонти приміщень у корпусі профілакторію на о. Хортиця. Зокрема, тут оновили шпалери, встановили нові вікна й завершили облаштування відкосів до них тощо.
У приміщенні СОК ЗНУ завершується встановлення нової системи вентиляції у приміщеннях роздягалень, що розташовані на 1 поверсі у правому крилі. Встановлена система вентиляції вже працює.
Варто також вказати, що змонтовані в навчальному корпусі № 3 та спортивно-оздоровчому корпусі системи вентиляції загалом коштує 652 тис грн.

Олена Хлистун

Схожі новини