Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до обговорення особливостей застосування медіації

Правники ЗНУ долучилися до обговорення особливостей застосування медіації

Правники ЗНУ долучилися до обговорення особливостей застосування медіації
06.01.2021 12:26 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет участь у фахових вебінарах медіації адмінспори

Днями науково-педагогічні працівники та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються в ЗНУ за спеціальністю 081 Право, взяли участь у вебінарі на тему «Особливості застосування медіації в адміністративних спорах». Організатором заходу виступив Координаційний центр із надання правової допомоги за підтримки Координатора Проєктів ОБСЄ в Україні. Основним спікером вебінару виступив Олександр Сидєльніков, к.ю.н., LL.M. Університету Лойола Чикаго, менеджер проєктів у галузі верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні, співзасновник та координатор сертифікатної програми «Теорія та практика медіації» в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

Представники ЗНУ разом із колегами з інших закладів вищої освіти, наукових установ, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, установ юстиції та громадських правничих організацій (участь у заході взяли понад 100 осіб) мали змогу поглибити свої знання, а також отримати фахові консультації з питань за основними шістьма тематичними блоками. Йдеться про інформацію щодо особливостей адміністративних спорів, дискреційних повноважень органів державної влади та їхнього значення при медіації, можливостей медіації у сфері адміністративних спорів, узгодження медіації із положеннями адміністративного процесуального законодавства. Приємно, що, активно досліджуючи проблематику адміністративного судочинства під час написання дисертаційних робіт, здобувачі ЗНУ мали можливість не лише прослухати базові положення вітчизняної та зарубіжної правової доктрини з питань медіації в адміністративних спорах, а й отримати корисні консультації практичного змісту на підставі детального аналізу практики адміністративного судочинства та застосування медіації при вирішенні конкретних адміністративних спорів.
Відзначимо, що спікер зацікавив слухачів детально проаналізованим досвідом зарубіжних країн у використанні цього альтернативного інструменту вирішення публічно-правових спорів, зупинився на його перевагах та недоліках щодо окремих категорій таких справ, на наявних позитивних зарубіжних та вітчизняних практиках. Активною була й дискусія стосовно вітчизняної практики застосування медіації при вирішення різних категорій публічно-правових спорів, під час якої представники різних регіонів поділилися власним фаховим досвідом та зупинилися на власних сформованих практиках.
Учасники заходу також мали змогу ознайомитися із унікальним вітчизняним досвідом запровадження для працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відібраних за результатами відкритого конкурсного відбору, спеціалізованого навчального онлайн-курсу “Альтернативні позасудові способи вирішення спорів (ADR) та результатів його вивчення, а також досвідом впровадження сертифікатної програми «Теорія та практика медіації» в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Упродовж кількох годин представники ЗНУ змогли не лише послухати доповідь основного спікера, але й взято участь в обговоренні актуальних питань особливостей застосування медіації в адміністративних спорах, поділитися результатами своїх наукових тематичних досліджень та визначити перспективи тематичної співпраці із представниками проєктів у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні, науковцями та юристами-практиками, висвітивши позицію запорізької освітньо-наукової правничої школи й запропонувавши конкретні рекомендації щодо її практичної реалізації.

Юридичний факультет

Схожі новини