Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці філологічного факультету – серед тренерів проєкту «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії»

Науковці філологічного факультету – серед тренерів проєкту «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії»

Науковці філологічного факультету – серед тренерів проєкту «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії»
18.01.2021 15:00 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет проєктна діяльність медіаграмотність тренінг

Минулого тижня учасники проєкту «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії», серед організаторів якого – представники філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), успішно завершили другий блок заходів, тим самим довівши, що спраглим до нових знань свята не перешкода.

Інтерактивна гра  «Комашина тарзанка» (к. філол. н., доц. кафедри української літератури ЗНУ Ю. Р. Курилова) та тренінг «Вербальна і невербальна комунікація: мова, культура, медіа. “Грамарнаці” та “літературні сноби”: мова і література у дзеркалі медіа» (к. філол. н., доц. кафедри української літератури ЗНУ В. М. Ніколаєнко) сприяли розкриттю індивідуальних прерогатив і стилів спілкування учасників тренінгу, розширенню їхніх можливостей при встановленні комунікативних контактів, формуванню навичок ефективного слухання й розуміння людей, усвідомленню зв'язків «мова-література-медіа».

Тренінг «Знаю, думаю, розумію: основи критичного мислення в епоху інфодемії» (к. пед. н., доц. кафедри української літератури ЗНУ О. А. Слижук) допоміг нашим учасникам поглибити  уявлення про джерела інформації, способи її пошуку, вплив емоцій на її сприйняття, здатність суб'єкта комунікації впливати на учасників інтеракції тощо. Позитивній і негативній ролі гендерних стереотипів у соціумі, каналам їхньої трансляції, вирізненню гендерно стереотипізованого масовокомунікаційного продукту, ролі художньої комунікації (на рівні анімаційного і художнього кіно) в процесі трансляції гендерних стереотипів було присвячено тренінг «Гендерні стереотипи в ЗМК і художній комунікації: від мультфільмів до художнього кіно» (к. філол. н., доц. кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка» О. Ю. Пода).

Проєкт «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії», над яким працює колектив викладачів Запорізького національного університету та НУ «Запорізька політехніка», здійснюється в рамках програми «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.   

 

Схожі новини