Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Мотиваційні зустрічі першокурсників освітніх програм «Комп’ютерні науки» та «Середня освіта (Інформатика)» відбулися на математичному факультеті

05.10.2020 15:21 Математичний факультет комп’ютерні науки середня освіта інформатика віртуальна подорож університетом

П’ятого жовтня 2020 року відбулася зустріч студентів першокурсників, які вступили на навчання за освітніми програмами «Комп’ютерні науки» і «Середня освіта (Інформатика)». Зустріч була організовані куратором, старшим викладачем кафедри загальної математики Манько Н.І.-В. Куратор розповіла студентам про факультет і провела вступний інструктаж з техніки безпеки. Також куратор ознайомила першокурсників з сайтом університету; сторінками факультету і кафедр; сторінкою, де розташовані основні відомості про освітній процес (графік освітнього процесу і розклад занять); сайтом наукової бібліотеки ЗНУ та принципами роботи з її електронним каталогом. Оскільки куратор читає здобувачам освіти цих ОП дисципліну «Алгебра і геометрія», то вона ознайомила їх із системою накопичення балів і принципами оцінювання. Як виявилося це питання викликало неабиякий інтерес.

Найбільше часу було приділено системі електронного забезпечення навчання Moodle. Свою розповідь викладач супроводжувала демонстрацією основних прийомів роботи в СЕЗН Moodle. Також до зустрічі долучилися завідувач кафедри комп’ютерних наук к.т.н. доцентБорю С. Ю, гарант ОП «Комп’ютерні науки» Матвіїшина Н. В. і гарант ОП «Середня освіта (Інформатика)» Пшенична О. С. Надія Вікторівна Матвіїшина розповіла першокурсникам ОП «Комп’ютерні науки» про компетентності та програмні результати навчання, які опановують майбутні бакалаври комп’ютерних наук упродовж навчання. Також вона звернула їх увагу, що більшість дисциплін професійного спрямування орієнтовані на вивчення сучасних мов програмування, принципів роботи інформаційних мереж, проєктування інформаційних систем, моделювання складних об’єктів.

Олена Станіславівна Пшенична розповіла здобувачам освіти предметної спеціальності «Середня освіта (інформатика)» про нововведення освітньої програми – розширення дисциплін, пов’язаних як з предметною спеціальністю («Інформаційні технології в освіті», «Засоби організації та управління масивами даних», «Практикум з програмування»), так і з діяльністю вчителя («Мультимедійні технології навчання», «Комп'ютерні технології в тестуванні», «Основи інклюзивної освіти»). Олена Станіславівна звернула увагу майбутніх вчителів інформатики на те, що у них є можливість опанувати другу предметну спеціальність – «Середня освіта (Українська мова і література)», «Середня освіта (Мова і література (англійська))», «Середня освіта (Історія)», «Середня освіта (Математика)» і «Середня освіта (Фізика)».

Також першокурсникам розповіли про політику університету стосовно академічної доброчесності, студоцентрованого навчання, а також про можливості комфортного навчання (електронний інформаційний центр, комп’ютерні класи з необмеженим виходом в Інтернет, мультимедійні лекційні аудиторії, безкоштовний Wi-Fi) та інфраструктуру університету (студентське містечко, центр культури ЗНУ, центр інтенсивного вивчення іноземних мов,спортивні майданчики, спортивний комплекс з відповідним обладнанням).

Наприкінці зустрічі була проведена віртуальна подорож університетом і студентів познайомили з викладачами кафедри.

Наталія Манько

Математичний факультет