Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, інстаблогерка Севда Алієва

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, інстаблогерка Севда Алієва

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, інстаблогерка Севда Алієва
29.01.2021 13:54 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з виховануою факультету журналістики Севдою Алієвою.

Доцентка кафедри журналістики Катерина Доценко так описує цю випускницю: «Східна красуня з чарівною посмішкою, улюблениця курсу, з гарним володінням української мови, позитивна, життєрадісна – такими спогадами сповнюється серце, коли чую про Севду Алієву або спілкуюся з нею. Її курс був надзвичайно цікавим, а дівчина дуже наполегливою, хоча проколи трапляються в усіх. Згадую, як колись вичитувала її за прогули, вона дуже засоромилася, попросила не дзвонити батькам, бо “батько видасть заміж, а я навчатися хочу!”. Після закінчення навчання дівчина поїхала на історичну батьківщину, в Азербайджан. Там вона працювала, викладала журналістику в університеті Баку. Наразі Севда веде власний проєкт в Інстаграмі та виховує двоє чудових малят». В інтерв’ю вона розповіла про свій вибір, навчання на факультеті, працевлаштування та труднощі в роботі журналіста.

 - Чому Ви обрали навчання саме у Запорізькому національному університеті?

- Де навчатимусь, вирішував на той час мій батько. Обрали ЗНУ, тому що це – найкращий університет, з дуже сильними викладачами. До речі, після закінчення університету вони продовжують підтримувати своїх студентів. Завдяки їм, протягом навчання я отримала максимум знань, а кожна їхня порада знадобилась у житті.

- Що найбільше подобалось у навчанні?

- Практика, тому що це було дуже цікаво, і всі теоретичні знання закріплювалися. Та й взагалі, коли демонструєш те, над чим працював, стає зрозумілим, чи подобається тобі це робити чи ні. Також під час практики вчишся взаємодіяти у колективі. Проходження цього етапу освітнього процесу допомагало мені зрозуміти, що моя професія – це те, що мені потрібно!

- Поділіться, будь ласка, найкращим Вашим спогадом зі студентського життя.

- Вони всі – найкращі. Наприклад, коли отримала червоний диплом! Пам’ятаю відчуття та слова Віктора Володимировича Костюка: «Коли є потенціал і бажання, можливо все». Також коли ми робили колективне завдання від нашого куратора Наталі Санакоєвої, а у нас реально полетів комп’ютер, нам довелося переробляти все рано-вранці, але вийшло навіть краще, ніж ми планували. Згадую заходи, різноманітні конкурси, вистави. У кожного студента з будь-якого факультету була можливість заявити про себе.

- Якими були Ваші перші кроки після завершення університету?

- Вирішила поїхати до Азербайджана й почати працювати там. В університеті першим я про це сказала Віктору Костюку, він підтримав, дав поради, написав рекомендаційного листа. Потім повідомила Катерині Доценко, вона також побажала успіхів і протягом усього часу підтримувала зв‘язок, цікавилась, як в мене тут справи. Отже, отримавши диплом, я відразу купила квиток і наступного тижня вже була в Баку.

- Були труднощі з працевлаштуванням через отриману освіту в Запоріжжі?

- Ні, не було. Як громадянка України оформила всі документи, які треба для проживання та працевлаштування в Азербайджані. Під час пошуку роботи я користувалася порадами своїх викладачів, адже ніхто не сидить із відкритими дверима та не чекає, що зараз прийде студент і треба знайти для нього роботу.

- Які «плюси» та «мінуси» в роботі журналіста?

- Особисто для мене «мінус» у тому, що потрібно віддаватися цій професії на всі сто. Я ж обрала сім’ю, поставила на перше місце материнство. Перебуваю на даний момент у декреті, шукаю якісь інші варіанти роботи. «Плюсом» є безперервний потік інформації та можливостей, зустрічей, спілкування з людьми різноманітних сфер діяльності.

- Які якості, на Вашу думку, притаманні успішному журналісту?

- Впевненість у собі, етичні норми та бажання реально працювати журналістом не тільки заради грошей. Хочу зауважити, що знання мов є теж обов’язковим, бо це дуже допомагає в професійній діяльності. Добре, коли немає мовного бар’єру зі спікерами, адже спілкування з ними – це основне в роботі журналіста. Мені довелося особисто зіштовхнутися з таким моментом, тому рекомендую студентам вчити іноземні мови.

- І наостанок. Дайте, будь ласка, поради нашим абітурієнтам.

- Бажаю не зупинятися на своєму шляху, коли виникають труднощі  а вони будуть. Завжди черпайте знання та вдосконалюйтеся!

 

Софія Вальченко,

Катерина Доценко

 

Фото з архіву Севди Алієвої

 

 

 

 

Схожі новини