Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, тренерка з художньої гімнастики, спортсменка Євгенія Маркевич (Федорина)

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, тренерка з художньої гімнастики, спортсменка Євгенія Маркевич (Федорина)

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, тренерка з художньої гімнастики, спортсменка Євгенія Маркевич (Федорина)
08.02.2021 17:00 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні у його рамках пропонуємо вам розповідь Євгенії Миколаївни Маркевич (Федориної) – випускниці 2013 року факультету фізичного виховання, магістерки спеціальності «Спорт», майстра спорту України з художньої гімнастики та спортивної аеробіки.

У віці 7 років Євгенія почала займатися художньою гімнастикою в спеціалізованій дитячій юнацькій школі олімпійського резерву №5 м. Запоріжжя. Тренер - Алла Василівна Воробйова. На сьогодні вона – член збірної команди Запорізької області, виборола «бронзу» Чемпіонату України в групових вправи. Отримала звання майстра спорту України з художньої гімнастики (2008 р.).

Із 2008 по 2013 рр. навчалися на денному відділенні на факультеті фізичного виховання ЗНУ, спеціальності «Спорт».

Із 2009 по 2015 рр. була членом збірної команди ЗНУ зі спортивної аеробіки під керівництвом Черненко Олени Євгенівни та Кокарєва Бориса Валерійовича – викладачів кафедри «Олімпійського і професійного спорту» факультету фізичного виховання ЗНУ. Євгенія Маркевич – багаторазова переможниця та призерка Чемпіонатів та Кубків України, обласних змагань та турнірів в командних видах програми «Аerobic Dance», «Groups» і «Trio», золото у складі збірної команди України на Міжнародному старті серії «Open» (Cловакія 2013), категорія «Аerobic Dance». У 2013 р. отримала звання майстра спорту України зі спортивної аеробіки.

Із 2009 року Євгенія розпочала свою тренерську діяльність у спортивному клубі м. Запоріжжя. Вона вела групи початкової підготовки з гімнастики для дітей 3-6 років, групи «Танцювальна аеробіка» для дітей 6-10 років і групи «Акваеробіка» для дорослих.

Із 2012 року Євгенія Миколаївна обіймає посаду лаборанта кафедри «Спортивних ігор» факультету фізичного виховання ЗНУ. У 2015 році вона вступила до аспірантури ЗНУ (науковий керівник – декан факультету фізичного виховання, професор Маліков Микола Васильович).

У листопад 2015 року вона отримала іменний виклик на посаду тренера з художньої гімнастики в м. Козенца (Італія).

Як розповідає сама Євгенія Маркевич: «Працюю з дітьми різного віку від груп початкової підготовки до груп вищої спортивної майстерності. На сьогодні я – дипломована тренерка III італійського рівня. А ще – головна тренерка в спортивному товаристві з художньої гімнастики, регіональна консультантка в галузі художньої гімнастики. Мої вихованки увійшли в «десятку» кращих гімнасток на Чемпіонаті Італії (2019). Вони отримали «срібло» й «бронзу» міжрегіонального Чемпіонату за 2 видам програми (2020)».

Ось які спогади залишилися у Євгенії Маркевич від навчання в ЗНУ: «5 років навчання в ЗВО. Ці роки залишаться найяскравішими, незабутніми й такими незграбними моментами в житті кожного. Справді, хочеться багато сказати своєму факультету, так багато, що не знаю, із чого почати. Почну, напевно, з того, що свого часу вступати пішла і в ЗНУ, і в ЗНТУ (на сьогодні НУ «Запорізкьа політехніка»). Після вступних іспитів не було сумнівів, що виберу саме педагогічне заклад вищої освіти для здобуття професії «учитель, тренер». Я – щасливиця, мене доля нагородила любов'ю до навчання: це було видно вже в дитячому садку й у школі й триває досі. Студентські роки згадую з усмішкою на обличчі та теплом в серці. Факультет фізичного виховання  завжди вабив своєю енергією, рухом і силою. На заняттях ніколи було нудьгувати.

Вдячна всім науково-педагогічним працівникам. Викладачі, ви – супер, команда професіоналів, Люди з великої літери, ви – індивідуальні та саме цією рисою доповнюєте один одного на кожній кафедрі. Ви – пазли, а ми студенти, зустрічали вас на нашому навчальному шляху, щоб після закінчення 5 років зібрати цілісну картину із знань в обраній галузі діяльності. Люблю всіх і з задоволенням пройшла б ще 5 років навчання пліч-о-пліч з докторами й кандидатами наук; професорами, доцентами та старшими викладачами факультету фізичного виховання ЗНУ або сама була б в такому педагогічному колективі. Завжди бігу «привітатися» з педагогами і сподіваюся – це взаємно!».

 

 

 

 

Схожі новини