Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованці факультету менеджменту, підприємці Юлія та Роман Степанови

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованці факультету менеджменту, підприємці Юлія та Роман Степанови

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованці факультету менеджменту, підприємці Юлія та Роман Степанови
12.02.2021 14:48 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Менеджменту ZNU Zaporizhzhia National University факультет менеджменту відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення і успіху родини випускників, яка утворилась на факультеті менеджменту, – Юлії та Романа Степанових. Вони у 2004 році закінчили факультет менеджменту за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».  На сьогодні Роман Степанов – приватний підприємець і власник фірми із забезпечення автовласників запчастинами та шинами для вантажних автомобілів. А його дружина Юлія здобула досвід роботи у галузі менеджменту на підприємстві «ЗТР» та в туризмі. В інтерв’ю вони поділились своїм розумінням професії, життєвим досвідом і дали корисні поради.

- Юліє, Романе, скажіть, будь ласка, чому ви свого часу обрали навчання саме у Запорізькому національному університеті на факультеті менеджменту?

Ю. та Р.:

- Нас привабила можливість на факультеті поглиблено вивчати не тільки іноземну мову, але й економіку, маркетинг і менеджмент, що відкриває багато можливостей під час пошуку роботи.

- Що найбільше подобалось під час навчання? Поділіться найкращим вашим спогадом зі студентського життя.

Ю. та Р.:

- Нам найбільше подобались дружній колектив, команда молодих сучасних викладачів та атмосфера на факультеті. Найкраще запам’яталась практика на 4 курсі, де ми працювали волонтерами-перекладачами в організації  «Global volunteer club». Ми проводили цікаві уроки й лекції для дітей. Це – корисний і цікавий досвід живого спілкування.

- Якими були ваші перші кроки після завершення університету?

Ю.: 

- Свою кар’єру я розпочала на підприємстві «ЗТР» помічником керівника відділу менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, потім працювала адміністратором тенісних кортів і менеджером із туризму.

Р.:

- Подальший розвиток власного бізнесу.

- Розкажіть, будь ласка, про себе: в якій галузі ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь?

Ю.:

- Сьогодні я займаюсь створенням букетів із фруктів та виготовленням натуральної косметики під замовлення. Останнім часом я також активно працюю над організацією туристичних поїздок для вузького кола своїх друзів.

Р.:

- На сьогодні я займаюсь розвитком власної справи – торгівлею запасними частинами, шинами та колесами до вантажної техніки.

- Чому ви вирішили пов’язати своє життя саме з цим фахом?

Ю.:

- Менеджмент дає змогу реалізувати себе в доволі широкому спектрі професійної діяльності, а саме: працювати й керівником, і маркетологом, і перекладачем. Це також – можливість розширити свій кругозір й урізноманітнити діяльність.

Р.:

- Поступово почав займатися цією справою тому, що до цього мав власний бізнес у галузі надання експедиційних послуг і вантажних перевезень.

- Що вас надихає і мотивує на подальший розвиток у професії?

Ю.:

- Для мене моя робота – це творчість, це завжди цікаво. Мені подобається процес створення чогось нового і яскравого. Це для мене натхнення і розвиток.

Р.:

- Працювати мене надихає моя родина.

- Які «плюси» та «мінуси» вашої роботи?

Р.:

- Плюси в тому, що я сам собі господар та можу вирішувати все самостійно, в залежності від ситуації. А мінусами є залежність від економічної ситуації в країні та сезонність роботи.

- Які якості, на вашу думку, повинен мати успішний менеджер?

Ю.:

- Це – організаційні здібності, знання психології людей. Гарний менеджер повинен вміти відчувати людей, вміти їх мотивувати, організувати роботу так, щоб люди працювали на своєму робочому місці із задоволенням і були щасливі. Якщо немає частої зміни кадрового складу, це означає, що ти – гарний менеджер.

Р.:

- Успішний менеджер повинен бути цілеспрямованим, сконцетрованим, орієнтованим на результат та надихати своїх підлеглих.

- Найефективніша порада, яку ви дізналась під час своєї професійної кар’єри або від викладачів під час навчання?

Р.:

- Важко в навчанні – легко під час бою.

- Що допомогло вам бути успішними у роботі і професії, які знання і навички необхідно для цього здобути?

Ю.:

- Це – навички систематизації інформації, розуміння, де шукати потрібну інформацію, як вибудовувати рекламну лінію роботи в галузі маркетингу.

Р.: 

- Наполегливість. Треба ретельно навчатися й здобувати досвід уже в процесі навчання.

- Що ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема факультету менеджменту?

Ю.:

- Я раджу їм одразу визначатись із тою галуззю менеджменту, яка є для них найближчою і де вони можуть далі працювати та реалізовувати себе. Адже галузь менеджменту доволі широка, тому і простір для можливостей теж чималий. При цьому важливо визначитися з темою роботи та напрямком подальшого розвитку.

Р.:

- Не пропускати заняття та більше уваги приділяти практиці під час освітнього процесу.

 

 

 

Схожі новини