Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ фахівці вивчають впровадження єдиної електронної системи в галузі будівництва

У ЗНУ фахівці вивчають впровадження єдиної електронної системи в галузі будівництва

У ЗНУ фахівці вивчають впровадження єдиної електронної  системи в галузі будівництва
16.02.2021 09:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Атестаційна комісія з питань професійної атестації осіб які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем інженерний навчально-науковий інститут кафедра підприємництва менеджменту організаці

Сьогодні в Україні активно впроваджується програма «Держава в смартфоні», за якою в громадян з’являється можливість отримувати такі послуги, як реєстрація народження дитини, вступ до закладу освіти, отримання паспорта чи посвідчення водія, реєстрація автомобіля або нерухомості тощо в електронному вигляді. У рамках цієї програми вже нині всі організації та підприємці зобов’язані використовувати електронний підпис, що надає можливість звітуватися в електронному вигляді.

Не оминув цей процес і галузь будівництва, де почала працювати Єдина державна електронна система (ЄДЕСБ). Вона покликана впорядкувати процес будівництва в Україні й через максимальну публічність інформації зробити його прозорим. ЄДЕСБ має реалізувати весь життєвий цикл будівництва об’єкту, починаючи з отримання містобудівних умов та обмежень і закінчуючи його введенням в експлуатацію. Оскільки сучасне будівництво не можливо без наявності сертифікату з енергоефективності, то ці нововведення безпосередньо стосуються й організацій, які займаються підготовкою фахівців відповідного напрямку.

Один із таких центрів успішно діє в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University). Як голова атестаційної комісії у сфері енергетичної ефективності ЗНУ Сергій Ільїн, так і її члени: в.о. директора інженерного навчально-наукового інституту Олександр Федченок; завідувач кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Андрій Чейлитко; професор кафедри підприємництва, менеджменту організації та логістики Володимир Волков і викладач кафедри мікроелектронних та електронних інформаційних систем Костянтин Туришев постійно підвищують свій професійний рівень і впроваджують у роботу комісії найновіші тенденції. А для цього вони відвідують різноманітні тренінги та засідання круглих столів, де обговорюються проблеми, пов’язані з діяльністю у галузі енергетичної ефективності.

У рамках цієї роботи голова атестаційній комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем ЗНУ Сергій Ільїн нещодавно став учасником тренінгу, присвяченого роботі з електронним кабінетом у Єдиній державній електронній системі в галузі будівництва. Мета заходу полягала в допомозі учасникам навчитися працювати з системою, зокрема, створювати свій кабінет та авторизуватися в системі; завантажувати до неї відомості про енергетичний сертифікат, а також використовувати ключі доступу; створювати, оформлювати, подавати інформацію й електронні документи до Е-системи під час надання/отримання адміністративних й інших послуг тощо.

Дізналися учасники тренінгу й про те, як надається номер сертифікату та через який час після завантаження документу його зможуть побачити користувачі; в яких форматах завантажуються файли, а також чи є дані замовника публічними та чи може реєструвати сертифікат в базі не підприємець, а фізична особа. Було приділено увагу й питанню того, як здійснюватиметься незалежна перевірка сертифікатів, яка раніше здійснювалася Державним агентством енергоефективності, і де користувачі зможуть побачити статус перевірки сертифікатів тощо.

Наприкінці заходу представники атестаційних комісій змогли самостійно потренуватися працювати в новій системі.

Отже, незважаючи на те, що система поки що функціонує в тестовій версії, члени атестаційної комісії ЗНУ вже готові працювати з нею. Тривають і набори в нові групи з підготовки фахівців у сфері енергетичної ефективності. Пройти відповідну підготовку та отримати документи, що засвідчують право проводити діяльність у сфері енергетичної ефективності можна в Атестаційній комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем у Запорізькому національному університеті.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами: (061) 227 -12 -16; (098) 156 42 56 або за покликанням:

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/pidrozdily/12116

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини